Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
233 085 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 233 085 zł – 306 270 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres gwarancji na sprzęt40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup, dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej) do oczyszczania ścieków dla oczyszczalni w Piskrzynie gm. Baćkowice”

Zamawiający Gmina Baćkowice (Baćkowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup, dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej) do oczyszczania ścieków dla…”, wybierając ofertę wykonawcy METABEX Robert Cieśla. Wartość umowy: 233 085 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina BaćkowiceBaćkowice, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
233 085 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy METABEX Robert Cieśla (Morawica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 233 085,00 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 233 085,00 zł do 306 270,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BAĆKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409815

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

84

1.5.2.)Miejscowość

Baćkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-552

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug_backowice@pro.onet.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.backowice-gmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c5ea65c-7a6c-46f4-b119-76e8bb08398f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup, dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej) do oczyszczania ścieków dla oczyszczalni w Piskrzynie gm. Baćkowice”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c5ea65c-7a6c-46f4-b119-76e8bb08398f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322400

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003888/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup, dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej) do oczyszczania ścieków dla oczyszczalni w Piskrzynie gm. Baćkowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00234813

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGiR.I.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej) do oczyszczania ścieków dla oczyszczalni w Piskrzynie gm. Baćkowice. 1) Parametry techniczne

 Szerokość kanału 400 mm.  Szerokość kraty 400 mm.  Głębokość kanału 4000 mm.  Wydajność na ściekach nin. 30 l/s.  Wysokość zrzutu skratek (mierząc od powierzchni posadzki 1600 mm).  Prześwit kraty 3 mm.  Kąt pracy 90°.  Główny napęd 0,18 kW; 3x230/400V; 50Hz; IP 55.  Grzanie 1,105 kW; 230v/50Hz.  Wykonanie materiałowe kraty stal nierdzewna AISI304/tworzywo/stal czarna zabezpieczona lakierem antykorozyjnym.

4.5.3.)Główny kod CPV

42912350-0 - Urządzenia zakładu oczyszczania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39350000-0 - Urządzenia do obróbki ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

233085,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

306270,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

233085,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

METABEX Robert Cieśla

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6571856648

7.3.4)Miejscowość

Morawica

7.3.5)Kod pocztowy

26-026

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Dostawa i montaż kraty mechanicznej (hakowo-taśmowej)

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

233085,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42912350-0Urządzenia zakładu oczyszczania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 061 zł414 861 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 800 zł
Źródło próbki
CPV 42912· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
199 061 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
414 861 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Baćkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Baćkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 233 085 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42912350-0 (Urządzenia zakładu oczyszczania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: METABEX Robert Cieśla (Morawica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.