Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
719 610 zł
Umowa zawarta
15 czerwca 2026
Okres realizacji
do 10 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 719 610 zł – 947 583 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wraz z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Józefów

Zamawiający Gmina Chocz (Chocz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wraz z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Józefów”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz. Wartość umowy: 719 610 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ChoczChocz, Wielkopolskie (powiat Pleszewski →)opublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
719 610 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz (Kalisz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 719 610,13 zł (umowę zawarto 15 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 719 610,13 zł do 947 583,08 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 10 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHOCZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 17

1.5.2.)Miejscowość

Chocz

1.5.3.)Kod pocztowy

63-313

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

627415330

1.5.8.)Numer faksu

627415685

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@chocz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.chocz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a1b4b0dc-6c3f-4714-bd54-50b0d44c2076

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wraz z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Józefów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1b4b0dc-6c3f-4714-bd54-50b0d44c2076

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00321394

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00624520/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa drogi wewnętrznej Chocz-Józefów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214790

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamówienie pn. „Budowa wraz z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Józefów” obejmuje

1. Prace przygotowawcze 2. Wykonanie koryta pod konstrukcję nawierzchni jezdni 3. Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża 4. Podbudowa z kruszywa łamanego 5. Nawierzchnia z betonu asfaltowego 6. Wykonanie pobocza z kruszywa łamanego 0/31,5 7. Wykonanie przepustów drogowych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w przedmiarach robót (załącznik nr 5 do SWZ), dokumentacji projektowej (załącznik nr 6 do SWZ) oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 7 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45432112-2 - Kładzenie nawierzchni

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

719610,13 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

947583,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

719610,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6181418538

7.3.3)Ulica

Noskowska 3-5

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

719610,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chocz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chocz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 719 610 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.