Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
955 464 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 955 464 zł – 1 599 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa drogi rowerowej Leśna - Osiecko” – odcinek od km 3+752 do 4+790

Zamawiający Gmina Zębowice (Zębowice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „„Budowa drogi rowerowej Leśna - Osiecko” – odcinek od km 3+752 do 4+790”, wybierając ofertę wykonawcy REMOST Sp. z o.o. Wartość umowy: 955 464 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina ZębowiceZębowice, Opolskieopublikowano 1 lipca 2026
Wartość umowy
955 464 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2026

    Termin ofert: 10 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 lipca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REMOST Sp. z o.o. (Olesno), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 955 464,00 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 955 464,00 zł do 1 599 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZĘBOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413053

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Izydora Murka 2

1.5.2.)Miejscowość

Zębowice

1.5.3.)Kod pocztowy

46-048

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zebowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zebowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminazebowice.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa drogi rowerowej Leśna - Osiecko” – odcinek od km 3+752 do 4+790

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3668645a-ad69-4b85-9f8f-409d1ebc1b04

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317164

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054493/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozwój infrastruktury pieszo - rowerowej w powiecie oleskim - budowa drogi rowerowej Leśna -Osiecko

1.1.3 Rozwój infrastruktury pieszo - rowerowej w powiecie oleskim wykonanie miejsca parkingowego dla samochodu osobowego dla osób niepełnosprawnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 Projekt pn.: Rozwój infrastruktury pieszo-rowerowej w powiecie oleskim Nr umowy o dofinansowanie: FEOP.04.02-IZ.00-0002/24 Działanie: 04.02 – Mobilność mieszkańców Dofinansowanie Inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SG.271.1.04.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi rowerowej Leśna – Osiecko – odcinek od km 3+752 do 4+790 na zasadzie „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”.
Przedmiot zamówienia składa się z dwóch części:
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i wymaganych uzgodnień),
- budowa drogi rowerowej w oparciu o wykonaną dokumentację.
Zakres robót budowlanych jest następujący:
- mechaniczne usunięcie samosiewów drzew i krzewów,
- usunięcie 3 drzew,
- usunięcie humusu oraz nadmiaru ziemi, wykonanie nasypów wraz z wyprofilowaniem pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
- ułożenie obrzeża i krawężnika,
- wykonanie wpustów odwodnieniowych i przykanalików,
- ułożenie warstw podbudowy z kruszywa łamanego,
- ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Podstawą do opracowania dokumentacji projektowej jest Program Funkcjonalno-Użytkowych (dalej PFU) opracowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Oleśnie,
ul. Konopnickiej 8, 46-300 Olesno.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

955464,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1599000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

955464,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REMOST Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5741976926

7.3.3)Ulica

Leśna 14

7.3.4)Miejscowość

Olesno

7.3.5)Kod pocztowy

46-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

955464,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233162-2Roboty budowlane w zakresie ścieżek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 456 635 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
970 759 zł3 147 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 176 658 zł
Źródło próbki
CPV 45233162· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
970 759 zł
Mediana
1 456 635 zł
Górny kwartyl
3 147 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zębowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zębowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 955 464 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233162-2 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REMOST Sp. z o.o. (Olesno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.