Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
73 949 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 73 949 zł – 147 595 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Turobin

Zamawiający Gmina Turobin (Turobin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Turobin”, wybierając ofertę wykonawcy KABAT BRUK Jarosz Grzegorz. Cena wybranej oferty: 73 949 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina TurobinTurobin, Lubelskie (powiat Biłgorajski →)opublikowano 30 czerwca 2026
Cena wybranej oferty
73 949 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KABAT BRUK Jarosz Grzegorz (Chrzanów).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 73 948,83 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 73 948,83 zł do 147 594,67 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Turobin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369184

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 4

1.5.2.)Miejscowość

Turobin

1.5.3.)Kod pocztowy

23-465

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@turobin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.turobin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f96eda2a-96cd-44c2-9477-a7721893f7e9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Turobin

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f96eda2a-96cd-44c2-9477-a7721893f7e9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314948

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203218

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2026.JA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Turobin. 2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie

a) nawierzchni; b) poboczy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót, STWiORB oraz dokumentacja techniczna stanowiące integralną część SWZ. 4. Do Wykonawcy należy zapewnienie obsługi geodezyjnej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, obejmującej położenie obiektu na gruncie. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymaganiami Zamawiającego zawartymi w dokumentach zamówienia oraz zgodnie ze złożoną ofertą, w szczególności z należytą starannością, bezpieczeństwem, dobrą jakością, właściwą organizacją i postanowieniami zawartej umowy. 6. Roboty, o których mowa wyżej należy wykonać z materiałów Wykonawcy. 7. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2020 r. poz. 797) oraz ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 ze zm.). 8. Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót oraz zastosowanych materiałów. 9. Oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy traktować jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 10. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych przez Zamawiającego jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 11. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali oceny stanu faktycznego, dokumentów i informacji dotyczących niniejszego postępowania. Wykonawca jest zobowiązany do zdobycia wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenia i zweryfikowania materiałów przetargowych oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach lub przeoczeniach. Zamawiający nie będzie uwzględniał żadnych roszczeń i uwag z tytułu błędów lub nieścisłości SWZ po upływie terminu na wniesienie ewentualnych uwag do treści SWZ. 12. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej, lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, a jakie będą udostępniane podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. 13. Minimalny wymagany okres gwarancji na roboty wynosi 36 miesięcy licząc od daty wskazanej w protokole odbioru ostatecznego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, maksymalnie wydłużając okres minimalny o dodatkowe 24 miesiące. Będzie to uwzględnione podczas oceny i badania ofert za zasadach określonych w pkt 20.2. SWZ Udzielając gwarancji Wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały przedmiot zamówienia, więc powinien ten koszt uwzględnić w wynagrodzeniu. 14. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących zamówień na roboty budowlane lub usług. 15 UWAGA: Oferent, wyłoniony w drodze przetargu, jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu kosztorys ofertowy. Kosztorys zaakceptowany przez Zamawiającego, będzie stanowił załącznik do umowy na realizację zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

73948,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

147594,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

73948,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KABAT BRUK Jarosz Grzegorz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 060733983

7.3.3)Ulica

Chrzanów Trzeci 90

7.3.4)Miejscowość

Chrzanów

7.3.5)Kod pocztowy

23-305

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

73827,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Turobin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Turobin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 73 949 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KABAT BRUK Jarosz Grzegorz (Chrzanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.