Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Paprotni
Zamawiający Gmina Teresin (Teresin, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Paprotni”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA TERESIN |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 750148532 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ZIELONA 20 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Teresin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 96-515 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL926 - Żyrardowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 46 864 25 39 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zam.publiczne@teresin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://josephine.proebiz.com/pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00314613 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-06-30 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00290196 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 2.15. | Nazwa projektu lub programu Przed zmianą | 8. Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane zgodnie z Umową o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0217/24 - przedsięwzięcie pn. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Paprotni” w ramach Inwestycji B1.1.3 „Termomodernizacja instytucji edukacyjnych” realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Po zmianie: Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane zgodnie z Umową o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0217/24 - przedsięwzięcie pn. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Paprotni” w ramach Inwestycji B1.1.3 „Termomodernizacja instytucji edukacyjnych” realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót termoizolacyjnych budynku o powierzchni min. 1.000 m² lub kubaturze 6000 m3 obejmującej w szczególności ocieplenie ścian zewnętrznych oraz wymianę stolarki okiennej, o wartości nie mniejszej niż 800.000,00 zł brutto (słownie złotych: osiemset tysięcy i 00/100). Wyżej wymieniony warunek dotyczący doświadczenia i wartości robót dotyczy wykonawcy składającego ofertę samodzielnie, co najmniej jednego ze wspólników konsorcjum (w przypadku wspólnej oferty) lub podmiotu udostępniającego zasoby wykonawcy, jeżeli wykonawca powołuje się na te zasoby. b) Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że: - osoba skierowana do pełnienia funkcji kierownika robót posiada uprawnienia bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami, w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, uzyskane w oparciu o przepisy obowiązujące przed wejściem w życie w/w ustawy; - osoba skierowana do pełnienia funkcji kierownika robót posiada uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami, w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, uzyskane w oparciu o przepisy obowiązujące przed wejściem w życie w/w ustawy. Po zmianie: Warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót termoizolacyjnych budynku o powierzchni min. 1.000 m² lub kubaturze 6000 m3 obejmującej w szczególności ocieplenie ścian zewnętrznych oraz wymianę lub montaż stolarki okiennej, o wartości nie mniejszej niż 800.000,00 zł brutto (słownie złotych: osiemset tysięcy i 00/100). Wyżej wymieniony warunek dotyczący doświadczenia i wartości robót dotyczy wykonawcy składającego ofertę samodzielnie, co najmniej jednego ze wspólników konsorcjum (w przypadku wspólnej oferty) lub podmiotu udostępniającego zasoby wykonawcy, jeżeli wykonawca powołuje się na te zasoby. b) Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że: - osoba skierowana do pełnienia funkcji kierownika robót posiada uprawnienia bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami, w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, uzyskane w oparciu o przepisy obowiązujące przed wejściem w życie w/w ustawy; - osoba skierowana do pełnienia funkcji kierownika robót posiada uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami, w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, uzyskane w oparciu o przepisy obowiązujące przed wejściem w życie w/w ustawy. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-07-03 11:00 Po zmianie: 2026-07-08 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-07-03 11:15 Po zmianie: 2026-07-08 11:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-07-31 Po zmianie: 2026-08-05 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.