Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa żółtych pojemników 120 litrów na tworzywa sztuczne i metal

Zamawiający Gmina Miasto Darłowo (Darłowo, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa żółtych pojemników 120 litrów na tworzywa sztuczne i metal”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Miasto DarłowoDarłowo, Zachodniopomorskie (powiat Sławieński →)opublikowano 26 czerwca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 326 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Darłowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920937

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Tadeusza Kościuszki 9

1.5.2.)Miejscowość

Darłowo

1.5.3.)Kod pocztowy

76-150

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

94 355 12 48

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@darlowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.darlowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1319569

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa żółtych pojemników 120 litrów na tworzywa sztuczne i metal

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-24dc353f-5e81-4592-8cc0-9ab22ceb41f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310796

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037708/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup i dostawa pojeminków do gromadzenia odpadów komunalnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270108

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2026/GO.7021.6.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4400 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa pojemników na odpady komunalne przeznaczonych do selektywnej zbiórki tworzyw sztucznych i metali.

Parametry techniczne pojemników

Pojemniki o pojemności 120 litrów, 2-kołowe, w kolorze żółtym.

a) ilość: 20 sztuk;

b) pojemniki muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, wolne od wad fizycznych i prawnych, kompletne oraz niezniszczone;

c) pojemniki muszą być wykonane z wysokiej jakości polietylenu niskociśnieniowego HDPE, odpornego na działanie promieni UV, niskich i wysokich temperatur oraz środków chemicznych;

d) wykonanie pojemników częściowo z materiałów lub substancji pochodzących z recyklingu odpadów, pod warunkiem zachowania parametrów wytrzymałościowych i użytkowych wymaganych normą EN 840;

e) korpus i pokrywa pojemnika powinny być w kolorze żółtym wykonanym w masie tworzywa;

f) pojemniki muszą być wyposażone w dwa gumowe koła o średnicy min. 200 mm, osadzone na stalowej osi zabezpieczonej antykorozyjnie (ocynkowanej);

g) konstrukcja pojemników musi zapewniać możliwość wielokrotnego opróżniania przez standardowe śmieciarki wyposażone w mechanizm załadowczy typu grzebieniowego zgodny z normą EN 840;

h) pojemniki muszą posiadać szczelną pokrywę połączoną z korpusem w sposób trwały;

i) pojemniki muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, pękanie, odkształcenia oraz działanie warunków atmosferycznych;

j) każdy pojemnik powinien posiadać trwałe oznaczenie producenta, datę produkcji oraz oznaczenie zgodności z normą EN 840;

k) pojemniki muszą posiadać aktualny atest higieniczny PZH lub dokument równoważny;

l) pojemniki muszą posiadać certyfikat zgodności z normą EN 840 oraz certyfikat jakości RAL-GZ 951/1 lub równoważny, wydany przez uprawnioną jednostkę certyfikującą, np. TÜV SÜD lub równoważną;

m) wykonawca zobowiązany jest dostarczyć pojemniki na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego na terenie Miasta Darłowo.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania Wykonawcy, przed podpisaniem umowy, do przedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności certyfikatów, atestów lub kart technicznych oferowanych pojemników.

4.5.3.)Główny kod CPV

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu, w ustalonym terminie tj. do dnia 09 czerwca 2026r. do godz. 10:00, wpłynęła jedna oferta, którą złożył niżej wymieniony Wykonawca:
FHU ADRIAN, Adrian Lutecki, ul. Curie-Skłodowskiej 26/6, 48-340 Głuchołazy, Cena brutto oferty: 2583,00 zł, okres gwarancji: 24 m-ce, udział materiałów pochodzących z recyklingów: 70%.

Wyżej wymieniona oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320 z późn. zm.), który stanowi: Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.

Pismem z dnia 10 czerwca br. Zamawiający - na podstawie art. 226 ust. 1 oraz art. 224 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych – wezwał Wykonawcę do przesłania wyjaśnień oraz uzupełnienia dokumentów w zakresie:
1) dołączonych do oferty załączników, które nie były wymagane na etapie składania ofert,
2) informacji dotyczącej podatku VAT,
3) oświadczenia składanego na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp,
4) wyjaśnień wraz z dowodami dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość zaoferowanej ceny.

Zamawiający wyznaczył termin 5 dni tj. do końca dnia 15 czerwca br. na złożenie wymaganych dokumentów. W odpowiedzi na wezwanie, Wykonawca przesłał jedynie oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Nie dostarczono wyjaśnień dotyczących dokumentów załączonych do oferty, informacji dotyczącej obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, a także wyjaśnień i dowodów dotyczących rażąco niskiej ceny. Tym samym Wykonawca nie wykonał wezwania Zamawiającego w pełnym zakresie.

W dniu 23 czerwca 2026r. Zamawiający wystosował kolejne wezwanie do Wykonawcy na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, o dostarczenie wyjaśnień oraz dowodów w pozostałym niewyjaśnionym zakresie.

W odpowiedzi na wezwanie z dnia 23 czerwca 2026 r. Wykonawca przesłał do Zamawiającego wyjaśnienia w powyższym zakresie.

Jednakże złożone wyjaśnienia dotyczące zaoferowanej ceny, wskazują jedynie, że cena oferty wynika z korzystnych warunków handlowych uzyskiwanych od producentów i dostawców, zakupu dużych ilości towaru, uzyskiwanych rabatów oraz wypracowanych kanałów dostaw i stałej współpracy z dostawcami, co pozwala ograniczyć koszty zakupu i logistyki.

Złożone wyjaśnienia mają jednak charakter wyłącznie ogólnikowy i nie zostały poparte żadnymi dowodami. Wykonawca nie przedstawił dokumentów potwierdzających deklarowane korzystne warunki handlowe, uzyskiwane rabaty ani kosztów zakupu i dostawy pojemników. Nie przedstawił również kalkulacji ceny oferty, z której wynikałoby, w jaki sposób wskazane okoliczności przełożyły się na wysokość zaoferowanej ceny i umożliwiają wykonanie zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.

Zgodnie z art. 224 ust. 5 ustawy Pzp obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, spoczywa na Wykonawcy. Samo powołanie się na korzystne warunki handlowe, rabaty czy wieloletnią współpracę z dostawcami, bez przedstawienia stosownych dowodów i szczegółowej kalkulacji, nie stanowi wyjaśnienia, że zaoferowana cena nie jest rażąco niska.

Zamawiający uznał, że złożone wyjaśnienia nie uzasadniają zaoferowanej ceny, co skutkuje obowiązkiem odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2583 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2583 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34928480-6Pojemniki i kosze na odpady i śmiec…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 326 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 786 zł928 499 zł
Rozstęp międzykwartylowy
755 713 zł
Źródło próbki
CPV 34928· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
172 786 zł
Mediana
434 326 zł
Górny kwartyl
928 499 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Darłowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Darłowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34928480-6 (Pojemniki i kosze na odpady i śmieci). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.