Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
169 653 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2026
Okres realizacji
od 1 lipca 2026 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych stałych z budynków Ośrodka dla Osób Uzależnionych SPZOZ Nowy Dworek oraz przekazanie ich do Instalacji Przetwarzania Odpadów”.

Zamawiający Ośrodek dla Osób Uzależnionych Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "nowy Dworek" (Nowy Dworek, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych stałych z budynków Ośrodka dla Osób…”, wybierając ofertę wykonawcy ENERIS SUROWCE Gorzó Wlkp. Sp z o.o. Wartość umowy: 169 653 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
169 653 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 maja 2026

    Termin ofert: 2 czerwca 2026 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENERIS SUROWCE Gorzó Wlkp. Sp z o.o. (Gorzów Wlkp), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 169 652,90 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 0,00 zł do 169 652,90 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 lipca 2026 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OŚRODEK DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "NOWY DWOREK"

1.3.)Oddział zamawiającego

Nowy Dworek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001286406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

46

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Dworek

1.5.3.)Kod pocztowy

66-200

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

535393901

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

i.pohrebny@nowydworek.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://nowydworek.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nowydworek.ezamawiajacy.pl/pn/NDWOREK/demand/290599/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


SPZOZ

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych stałych z budynków Ośrodka dla Osób Uzależnionych SPZOZ Nowy Dworek oraz przekazanie ich do Instalacji Przetwarzania Odpadów”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fddd37ca-cd4c-4924-9159-23d66fbd76d9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310342

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066217/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wywóz nieczystości stałych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00252151

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

3/ZP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

178812,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych stałych z budynków Ośrodka dla Osób Uzależnionych SPZOZ Nowy Dworek oraz przekazanie ich do Instalacji Przetwarzania Odpadów”.
Miejsce odbioru odpadów Rodzaj odpadu Wielkość pojemnika Ilość pojemników Maksymalna ilość odbiorów /12 miesięcy
Mała 5 Zmieszane komunalne 1100 l 4 52
Papier 1100 l 1 24
Tworzywa sztuczne 1100l 2 24
Szkło 1100 l 1 12
Biodegradowalne 240 l 1 43
Glińsk 36 Zmieszane komunalne 1100 l 1 52
Papier 660 l 1 24
Tworzywa sztuczne 660 l 1 24
Szkło 240 l 1 12
Biodegradowalne 240 l 1 43
Jordanowo 53 Zmieszane komunalne 1100 l 3 52
Papier 1100 l 1 24
Tworzywa sztuczne 1100 l 2 24
Szkło 240 l 1 12
Biodegradowalne 240 l 2 43
Nowy Dworek 32 Zmieszane komunalne 240l 1 52
Papier 120l 1 24
Tworzywa sztuczne 120l 1 12
Szkło 80 l 1 12
Biodegradowalne 80l 1 43
Nowy Dworek 46 Zmieszane komunalne 1100 l 4 52
Papier 1100 l 1 24
Tworzywa sztuczne 1100 l 2 24
Szkło 240l 1 12
Biodegradowalne 660 l 1 43
Nowy Dworek 46 Odpady wielkogabarytowe 34000l 1 1

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

169652,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

169652,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENERIS SUROWCE Gorzó Wlkp. Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5993289160

7.3.3)Ulica

Podmiejska 19

7.3.4)Miejscowość

Gorzów Wlkp.

7.3.5)Kod pocztowy

66-400

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

169652,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-07-01 do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90511000-2Usługi wywozu odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
891 147 zł
Próbka: 58 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 536 zł5 962 402 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 725 866 zł
Źródło próbki
CPV 90511000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 536 zł
Mediana
891 147 zł
Górny kwartyl
5 962 402 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ośrodek dla Osób Uzależnionych Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "nowy Dworek" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Dworek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 169 653 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENERIS SUROWCE Gorzó Wlkp. Sp z o.o. (Gorzów Wlkp.). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.