Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
176 797 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 176 797 zł – 477 900 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres wydłużonej rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Przebudowa drogi gminnej nr 390008T Brzeziny – Rudki Małe od km 2+200 do km 3+182" (deszcz nawalny 5-6.06.2025)

Zamawiający Gmina Szydłów (Szydłów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „"Przebudowa drogi gminnej nr 390008T Brzeziny – Rudki Małe od km 2+200 do km 3+182"…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o. o. Wartość umowy: 176 797 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina SzydłówSzydłów, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
176 797 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o. o. (Staszów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 176 796,76 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 176 796,76 zł do 477 900,26 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szydłów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010814

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Szydłów

1.5.3.)Kod pocztowy

28-225

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@szydlow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szydlow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-644f37e6-2fc1-4b40-a6ad-c779539a4288

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Przebudowa drogi gminnej nr 390008T Brzeziny – Rudki Małe od km 2+200 do km 3+182" (deszcz nawalny 5-6.06.2025)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-644f37e6-2fc1-4b40-a6ad-c779539a4288

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308732

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00089037/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej nr 390008T Brzeziny – Rudki Małe od km 2+200 do km 3+182

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00235480

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGP.I.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 390008T Brzeziny – Rudki Małe od km 2+200 do km 3+182
Planowany do przebudowy odcinek drogi przebiega po terenie objętym granicami opracowania projektowego. Niweleta i oś trasy dostosowane są do istniejącego ukształtowania sytuacyjno-wysokościowego terenu. Zakres prac przewidziany do wykonania obejmuje wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego gr 20 cm oraz górnej warstwy podbudowy gr 10cm szer. oraz nawierzchnię z kruszywa gr 7cm jezdni 3,50 m . Ponadto zostaną wykonane pobocza gruntowe obustronne utwardzone materiałem kamiennym szer. 0,75m. W km 2+700 do km 2+725 zaprojektowano mijankę o dł. 25 m i szerokości 5,00 m
Odprowadzenie wód opadowych będzie się odbywało powierzchniowo w sposób jak dotychczas.
Podstawowe parametry remontowanej drogi:
Zestawienie parametrów drogi:
• długość 982,00m
• szerokość jezdni 3,50 m,
• szer. Poboczy gruntowych 0,75m
• prędkość projektowa 40 km/h
• klasa techniczna D (dojazdowa )
• droga zamiejska 1/1
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonej dokumentacji projektowej – Załącznik nr 2 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

176796,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

477900,26 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

176796,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8661512617

7.3.4)Miejscowość

Staszów

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

176796,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szydłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szydłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 176 797 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o. o. (Staszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.