Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
57 995 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 57 995 zł – 82 530 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane mat40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Byczyna (etap IV – dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja CO)

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Byczyna (etap…”, wybierając ofertę wykonawcy MASTECH Sebastian Grzelak. Wartość umowy: 57 995 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
57 995 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 maja 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MASTECH Sebastian Grzelak (Ostrówek), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 57 995,00 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 57 995,00 zł do 82 530,33 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Byczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

46-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1290512

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Byczyna
(etap IV – dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja CO)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86b66bbb-45d4-445b-89c4-c9abc5df4bb4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308407

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026077/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnej w Gminie Byczyna (etap II – termomodernizacja)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261226

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

47526,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

1) wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w budynkach: a) OSP Byczyna – drzwi wejściowe, b) OSP Wojsławice – drzwi wejściowe i okno jednoskrzydłowe, 2) modernizacja części centralnego ogrzewania w OSP Byczyna, w ramach programu: Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej dofinansowana w 2025 r. ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 3) Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych. 2. Wykonawca zobowiązany jest do demontażu istniejących okien, drzwi. Montażu nowych okien, drzwi wraz z wykonaniem kompletnej obróbki okiennej, drzwiowej obejmującej w szczególności uzupełnienie ubytków, uszczelnienie, obróbkę tynkarską oraz malowanie, w zakresie niezbędnym do przywrócenia powierzchni do stanu pierwotnego. 3. Zakres modernizacji CO obejmuje wykucie istniejącej instalacji ogrzewania, wykonanie nowej instalacji, odpowiedniej izolacji oraz podejść pod grzejniki, a następnie montaż 4 grzejników wraz z zaworami termostatycznymi 4. Zamontowane okna, drzwi, grzejniki, elementy wykonywanej instalacji CO muszą być fabrycznie nowe, nieuszkodzone. Zamawiający nie dopuszcza elementów odnawianych (refabrykowanych), demonstracyjnych ani powystawowych. Okna i drzwi muszą spawalnic normę Warunków Technicznych 2021 (WT2021). 5. Organizacja transportu i odpowiedzialność za transport przedmiotu dostawy do miejsc montażu, rozładunek zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: Dokumentacja techniczna – Załącznik nr 4 do SWZ, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – Załącznik nr 5 do SWZ, Przedmiary robót – Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45410000-4 - Tynkowanie

45262522-6 - Roboty murarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

44221100-6 - Okna

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

45421132-8 - Instalowanie okien

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

57995,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

82530,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

57995,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MASTECH Sebastian Grzelak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8322089702

7.3.4)Miejscowość

Ostrówek

7.3.5)Kod pocztowy

98-311

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

57995,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
299 916 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 111 zł587 635 zł
Rozstęp międzykwartylowy
392 524 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 111 zł
Mediana
299 916 zł
Górny kwartyl
587 635 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 57 995 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MASTECH Sebastian Grzelak (Ostrówek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.