Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
451 410 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    220 170 zł
    9 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    231 240 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
15 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji dla zadania 120%Długość okresu gwarancji dla zadania 220%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnych na terenie gminy Ujazd

Zamawiający Gmina Ujazd (Ujazd, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnych na terenie gminy Ujazd”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 451 410 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina UjazdUjazd, Łódzkieopublikowano 24 czerwca 2026
Łączna wartość umów
451 410 zł
Liczba ofert
15 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 kwietnia 2026

    Termin ofert: 4 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    24 czerwca 2026

    9 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: P.U.S.H. PRO-AQUA A.M.M. Jaskóła sp.j. (część 1); JARTEX A. Stefanowski J.Stefanowski Sp.j (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 451 410,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 15 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA UJAZD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648014

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Kościuszki 6

1.5.2.)Miejscowość

Ujazd

1.5.3.)Kod pocztowy

97-225

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@ujazd.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.ujazd.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-35f6a24b-b3d9-451d-9dfd-1dd13d0da08b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnych
na terenie gminy Ujazd

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35f6a24b-b3d9-451d-9dfd-1dd13d0da08b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305590

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007704/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej (sieć i przyłącza) w m. Ujazd etap V ul. Antolin

1.1.8 Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Ujazd ul. Parkowa

1.1.15 Budowa sieci wodociągowej w m. Ujazd ul. Antolin dz. nr 379

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00199562

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BIF.271.1.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

367000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część pierwsza obejmuje dwa zadania. Zamawiający w ramach części nr 1 musi złożyć ofertę na dwa zadania. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
z zadania nr 1 o nazwie „Budowa sieci wodociągowej w m. Ujazd ul. Antolin dz. Nr 379”
1) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) budowę sieci wodociągowej z rur PE o średnicy 125 mm i długości całkowitej ok. 138 mb.,
b) montaż hydrantu naziemnego o średnicy 80mm z zasuwą
c) wykonanie połączenia rur PE za pomocą zgrzewania doczołowego,
d) roboty ziemne,
e) roboty montażowe,
f) odtworzenie nawierzchni po robotach,
g) przeprowadzenie niezbędnych prób i pomiarów.

z zadania nr 2 o nazwie „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Ujazd etap V ul. Antolin”.
1) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości całkowitej Lc=361,3 mb składającej się z sieci grawitacyjnej:
a) z rur PVC-U o średnicy 200 mm i długości ok. 230,3 mb,
b) z rur PE100 o średnicy 225 mmx5,9mm SDR17 o długości 131,00mb,
c) uzbrojenia stanowiącego studnie rewizyjne betonowe C35/45 łączonego na uszczelkę z wkładką z tworzywa sztucznego (poliuretanu) fi 1200mm, fi 1000mm i studni inspekcyjnych PEfi425mm.
d) roboty ziemne,
e) roboty montażowe,
f) odtworzenie nawierzchni po robotach,
g) przeprowadzenie niezbędnych prób i pomiarów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.5.)Wartość części

220170 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2. O nazwie „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Ujazd ul. Parkowa”.
1) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności
a) budowę sieci kanalizacji sanitarnej z rur PVC-U o średnicy 200 mm i długości 10,0 mb,
b) budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej z rur PVC-U o średnicy 200 mm i długości 29,6 mb,
c) budowę sieci kanalizacji tłocznej z rur PE o średnicy 90 mm i długości 136,6 mb,
d) budowę przepompowni ścieków z uzbrojeniem i rozdzielnicą zasilająco-sterującą- 1 kpl.,
e) budowę linii kablowej zalicznikowej do przepompowni ścieków o przekroju 4x10 mm2- 5,0 mb,
f) montaż studni betonowych o średnicy 1000 mm 3 szt.,
g) montaż studni betonowej rozprężnej o średnicy 1000 mm 1 szt
h) roboty ziemne
i) roboty montażowe,
j) odtworzenie nawierzchni po robotach,
k) przeprowadzenie niezbędnych prób i pomiarów
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.3 do SWZ i zawiera się w dokumentacji projektowej: projekt architektoniczno- budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekty techniczne, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar i/lub kosztorys nakładczy .
3) W pozostałym zakresie przedmiot zamówienia i sposób jego realizacji reguluje wzór umowy stanowiący załącznik nr 4.2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.5.)Wartość części

231240 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

220170 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

483390 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

220170 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.S.H. PRO-AQUA A.M.M. Jaskóła sp.j.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8661002075

7.3.3)Ulica

Żeromskiego 18

7.3.4)Miejscowość

Staszów

7.3.5)Kod pocztowy

28-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

220170 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

231240 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

268140 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

231240 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JARTEX A. Stefanowski J.Stefanowski Sp.j

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8361752932

7.3.3)Ulica

M. Skłodowskiej-Curie 118

7.3.4)Miejscowość

Skierniewice

7.3.5)Kod pocztowy

96-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

231240 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ujazd prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ujazd.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 451 410 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.S.H. PRO-AQUA A.M.M. Jaskóła sp.j. (Staszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.