Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
998 739 zł
Umowa zawarta
24 czerwca 2026
Okres realizacji
do 12 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 998 739 zł – 1 044 658 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (dz.nr 781) w Olszewce gm. Jednorożec oraz przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Olszewka (dz. nr 173, 153, 224), gm. Jednorożec

Zamawiający Gmina Jednorożec (Jednorożec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (dz.nr 781) w Olszewce gm. Jednorożec oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDOMOST Sp. z o.o. Wartość umowy: 998 739 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina JednorożecJednorożec, Mazowieckie (powiat Przasnyski →)opublikowano 24 czerwca 2026
Wartość umowy
998 739 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDOMOST Sp. z o.o. (Białystok), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 998 738,97 zł (umowę zawarto 24 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 998 738,97 zł do 1 044 658,39 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 12 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JEDNOROŻEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667853

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Odrodzenia 14

1.5.2.)Miejscowość

Jednorożec

1.5.3.)Kod pocztowy

06-323

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 751 70 30

1.5.8.)Numer faksu

29 751 70 31

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@jednorozec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.jednorozec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d385f862-6b77-4de2-9e74-aba14f47637a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (dz.nr 781) w Olszewce gm. Jednorożec oraz przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Olszewka (dz. nr 173, 153, 224), gm. Jednorożec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d385f862-6b77-4de2-9e74-aba14f47637a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305494

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00121729/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Olszewka, gmina Jednorożec

1.1.2 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (dz. nr 781) w Olszewce, gm.Jednorożec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00250955

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZIR.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych (dz.nr 781) w Olszewce gmina Jednorożec oraz przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Olszewka (dz. nr 173, 153, 224), gmina Jednorożec”
Zakres robót budowlanych:
- wykonanie robót przygotowawczych,
- wykonanie robót ziemnych,
- ułożenie rur osłonowych (zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych),
- wykonanie podbudowy,
- wykonanie nawierzchni jezdni,
- wykonanie nawierzchni zjazdów, dojść,
- wykonanie poboczy,
- obsianie trawą.
Zaleca się aby wszyscy Wykonawcy składający oferty cenowe zapoznali się szczegółowo z przedmiarami robót, dokumentacją projektową oraz dokonali wizji lokalnej przyszłego placu budowy i jego otoczenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

998738,97 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1044658,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

998738,97 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDOMOST Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9661882065

7.3.3)Ulica

Szosa Baranowicka 37

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-521

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

998738,97 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-12

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jednorożec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jednorożec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 998 739 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDOMOST Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.