Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
193 747 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2026
Okres realizacji
do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 193 747 zł – 332 706 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych długości 320 m na dz. nr 257 w msc. Kłaj i dz. nr 1735 msc. Targowisko, w km od 0+475 do km 0+795”

Zamawiający Gmina Kłaj (Kłaj, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych długości 320 m na dz. nr 257 w msc. Kłaj…”, wybierając ofertę wykonawcy WIK-POL Wiesław Kurzawa Usługi transportowe. Wartość umowy: 193 747 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina KłajKłaj, Małopolskie (powiat Wielicki →)opublikowano 23 czerwca 2026
Wartość umowy
193 747 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIK-POL Wiesław Kurzawa Usługi transportowe (Sułów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 193 747,24 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 193 747,24 zł do 332 706,49 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 lipca 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych o długości 320 m.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KŁAJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

655

1.5.2.)Miejscowość

Kłaj

1.5.3.)Kod pocztowy

32-015

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

12 284 10 45

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugk@klaj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.klaj.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b37a73f3-4c7c-4309-b043-e61ffc1cf639

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych długości 320 m na dz. nr 257 w msc. Kłaj i dz. nr 1735 msc. Targowisko, w km od 0+475 do km 0+795”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b37a73f3-4c7c-4309-b043-e61ffc1cf639

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303398

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034246/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kłaj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00250623

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

157518,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi polegająca na remoncie nawierzchni istniejącej drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do gruntów rolnych położonej na działkach nr 257 w Kłaju oraz dz. nr 1735 w Targowisku. Długość odcinka przedmiotowej drogi 320 m. Zakres robót obejmuje remont istniejącej nawierzchni drogi w zakresie: wykonania podbudowy z kruszywa łamanego, nawierzchni z betonu asfaltowego i utwardzenia poboczy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa będąca załącznikiem do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

193747,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

332706,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

193747,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIK-POL Wiesław Kurzawa Usługi transportowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6831006994

7.3.3)Ulica

Sułów 136

7.3.4)Miejscowość

Sułów

7.3.5)Kod pocztowy

32-020

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

193747,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kłaj prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłaj.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 193 747 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIK-POL Wiesław Kurzawa Usługi transportowe (Sułów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.