Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
21 661 046 zł
Umowa zawarta
1 czerwca 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 21 661 046 zł – 26 103 040 złodrzucone: 9wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rozbudowa budynku magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na funkcję siedziby centrum operacyjnego

Zamawiający Akademia Pożarnicza (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rozbudowa budynku magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na…”, wybierając ofertę wykonawcy PRK 7 NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o. Wartość umowy: 21 661 046 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Akademia PożarniczaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 23 czerwca 2026
Wartość umowy
21 661 046 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRK 7 NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 21 661 046,35 zł (umowę zawarto 1 czerwca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 21 661 046,35 zł do 26 103 040,11 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Akademia Pożarnicza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000173410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słowackiego 52/54

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-629

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam@apoz.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.apoz.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sgsp.ezamawiajacy.pl/pn/apoz/demand/258878/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa budynku magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na funkcję siedziby centrum operacyjnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c414946-7c76-485f-9a09-9e38cc04b483

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303245

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00053139

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP/01/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku magazynowego nr 10 wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na funkcję siedziby centrum operacyjnego modułu „rescEU DSIM Poland” na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa Akademii Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Gen. Thommee 16, na działce o nr ew. 4/13 w obrębie Nowy Dwór Mazowiecki.
2. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w zakresie i zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, w szczególności w załączniku nr 1 do niej pt.: „Opis przedmiotu zamówienia” (zwanym dalej także „OPZ”), w tym z załączoną do OPZ dokumentacją oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną. Szczegółowe wymagania co do wykonania zamówienia określono w załączniku nr 6 do SWZ – Projektowanych Postanowieniach Umowy (zwanym dalej także „PPU”).
3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił co najmniej 60 miesięcy gwarancji na wszystkie wykonane roboty budowlane, materiały wbudowane oraz dostarczone urządzenia techniczne. Szczegółowe wymagane warunki gwarancji zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. Oferty z terminem gwarancji krótszym niż wymagany przez zamawiającego zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SWZ.
4. Okres rękojmi będzie zrównany z terminem zaoferowanej przez wykonawcę gwarancji.
5. Wszelkie przeglądy w okresie gwarancyjnym będą prowadzone na koszt wykonawcy oraz będą wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z odpowiednią dokumentacją techniczno-ruchową producentów zastosowanych urządzeń/systemów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

21661046,35 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

26103040,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

21661046,35 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRK 7 NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

015460299

7.3.3)Ulica

Leszno 12

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-192

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty ziemne, część robót konstrukcyjno- budowlanych, zagospodarowanie terenu (w tym nawierzchnie), instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

21661046,35 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Akademia Pożarnicza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 21 661 046 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRK 7 NIERUCHOMOŚCI sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.