Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
295 200 zł
Umowa zawarta
22 czerwca 2026
Okres realizacji
do 18 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 295 200 zł – 328 410 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa łamanego wapiennego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg leśnych oraz szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Narol

Zamawiający Nadleśnictwo Narol (Narol, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszywa łamanego wapiennego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg leśnych oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Józefowskie Kopalnie Kamienia Budowlanego "WALD-BUD" Waldemar Biszczanik. Cena wybranej oferty: 295 200 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Nadleśnictwo NarolNarol, Podkarpackie (powiat Lubaczowski →)opublikowano 23 czerwca 2026
Cena wybranej oferty
295 200 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 maja 2026

    Termin ofert: 28 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Józefowskie Kopalnie Kamienia Budowlanego "WALD-BUD" Waldemar Biszczanik (Józefów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 295 200,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 295 200,00 zł do 328 410,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 grudnia 2026 r..

  • 5

    Zamówienie udzielono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Narol

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650016727

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bohaterów Września 1939 r. nr 38

1.5.2.)Miejscowość

Narol

1.5.3.)Kod pocztowy

37-610

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

narol@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_krosno/nadl_narol/zamowienia_publiczne

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_narol

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa łamanego wapiennego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg leśnych oraz szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Narol

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d651e286-c595-4d3e-ad45-7dfcdc4f7238

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302916

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00582921/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa kruszyw na drogi leśne oraz szlaki zrywkowe na terenie Nadleśnictwa Narol

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248909

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

327600,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa kruszywa łamanego, wapiennego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg leśnych oraz szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Narol wg specyfikacji poniżej w celu prawidłowego utrzymania ich stanu technicznego:
- mieszanka kruszywa o gr. 0-63 mm w ilości – 3 000,00 ton
Dostarczone kruszywo musi posiadać wymagane przepisami prawa atesty, certyfikaty
i świadectwa jakości odpowiadające normom:
PN-EN 13242+Al:2010 - „Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym” lub innym równoważnym normom stwierdzającym spełnienie wymagań kruszywa jako przeznaczonego do budowy, utrzymania, remontu nawierzchni dróg.
Kruszywo musi spełniać co najmniej następujące wymagania:
• frakcja 0/63 mm,
• kruszywo łamane wapienne,
• mrozoodporność – kategoria co najmniej F1,
• zawartość nadziarna i podziarna zgodna z deklarowaną kategorią uziarnienia,
• zawartość pyłów zgodna z wymaganiami normy PN-EN 13242+A1:2010,
• brak zanieczyszczeń obcych, w szczególności: metali, szkła, tworzyw sztucznych, drewna, odpadów budowlanych oraz substancji organicznych.
g) Dostawy odbywać się będą partiami o wielkości do 200 ton kruszywa na podstawie bieżących zlecań wystawianych przez Zamawiającego – według bieżących potrzeb od dnia podpisania umowy. Maksymalny termin dostawy poszczególnych partii kruszyw wynosi nie więcej niż 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia (bieg terminu rozpoczyna się w pierwszym dniu następującym pod dniu w którym złożono zamówienie).
Przedmiot zamówienia obejmuje wyłącznie dostawę oraz rozładunek kruszywa we wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Rozładunek może polegać na:
• Wysypaniu kruszywa punkowo
• Pryzmowaniu
• Technicznym rozścieleniu materiału bezpośrednio z samochodu podczas wyładunku.
Czynności te mają charakter wyłącznie pomocniczy i techniczny związany z rozładunkiem materiału i nie stanowią robót budowlanych ani usług budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

295200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

328410,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

295200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Józefowskie Kopalnie Kamienia Budowlanego "WALD-BUD" Waldemar Biszczanik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9181177906

7.3.3)Ulica

Nowa 57

7.3.4)Miejscowość

Józefów

7.3.5)Kod pocztowy

23-460

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

383760,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-18

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa została zawarta z uwzględnieniem prawa opcji przewidzianego w dokumentach zamówienia. Maksymalna wartość umowy obejmuje zakres podstawowy oraz prawo opcji.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Narol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Narol.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 295 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Józefowskie Kopalnie Kamienia Budowlanego "WALD-BUD" Waldemar Biszczanik (Józefów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.