Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
329 500 zł
Umowa zawarta
19 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 329 500 zł – 339 447 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostosowanie parteru (..) Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością w ramach (..) projektu pn: „Udostępnienie budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością”

Zamawiający Powiat Złotoryjski (Złotoryja, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostosowanie parteru (..) Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MAXKOL” Zenon Koleśnik. Wartość umowy: 329 500 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat ZłotoryjskiZłotoryja, Dolnośląskie (powiat Złotoryjski →)opublikowano 23 czerwca 2026
Wartość umowy
329 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 maja 2026

    Termin ofert: 19 maja 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MAXKOL” Zenon Koleśnik (Legnica), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 329 500,00 zł (umowę zawarto 19 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 329 500,00 zł do 339 447,06 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z dostosowaniem parteru Starostwa Powiatowego w Złotoryi dla osób z niepełnosprawnością.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Złotoryjski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647245

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Niepodległości 8

1.5.2.)Miejscowość

Złotoryja

1.5.3.)Kod pocztowy

59-500

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

768786940

1.5.8.)Numer faksu

768786955

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-zlotoryja.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-zlotoryja.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-zlotoryja.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostosowanie parteru (..) Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością w ramach (..) projektu pn: „Udostępnienie budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a2426bc-ef0e-433e-afbc-837e8a3df11b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302533

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031933/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.5 Dostosowanie parteru oraz terenu wokół Starostwa Powiatowego w Złotoryi (...) w ramamch projekt

Udostępnienie budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226003

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WR.272.27.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

238435,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie parteru oraz terenu wokół budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością w ramach dofinansowania projektu pn

„Udostępnienie budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: - Wykonanie nowych instalacji wewnętrznych: elektrycznych oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego, instalacji teletechnicznych; - Remont wypraw ściennych i sufitowych wraz z wykonaniem powłok malarskich; - Wymiana posadzek z terakoty oraz z paneli MDF; - Wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej wraz z ościeżnicami wraz obniżeniem okienek podawczych i montaż lady podawczej; - Przełożenie kostki betonowej wraz z przeprofilowaniem terenu wokół Starostwa Powiatowego w Złotoryi; - Wyznaczenie (wymalowanie) miejsca postojowego dla osoby z niepełnosprawnością wraz wyznaczeniem placu manewrowego przy windzie; - Wykonanie ogrodzenia zewnętrznego metalowego na podmurówce w miejscu wyburzonej konstrukcji murowej; - Montaż poręczy w strefie wejścia głównego; 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi udostępniona z SWZ dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne oraz przedmiar robót. Wszystkie wymagane cechy dostaw i robót budowlanych zostały określone w w/w dokumentach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

339447,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MAXKOL” Zenon Koleśnik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6910010180

7.3.3)Ulica

Al. Rzeczypospolitej 55/6

7.3.4)Miejscowość

Legnica

7.3.5)Kod pocztowy

59-220

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Okres realizacji umowy do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega, że przedmiot zamówienia musi zostać zrealizowany najpóźniej do dnia 15.09.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
321 000 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
321 000 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Złotoryjski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Złotoryja.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MAXKOL” Zenon Koleśnik (Legnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.