Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne.
Zamawiający Gmina Dąbrowa Górnicza (Dąbrowa Górnicza, Śląskie) ogłasza zamiar zawarcia umowy z wybranym wykonawcą w postępowaniu „Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne”. To ogłoszenie nie otwiera naboru ofert.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=79, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Zamiar zawarcia umowyBieżące
22 czerwca 2026
1 wykonawca - Wynik: wybrano wykonawcę
14 lipca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy
Pełna treść ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy z wybranym wykonawcą (bez naboru ofert).
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Dąbrowa Górnicza |
| 1.4.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276255312 |
| 1.5.) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | Graniczna 21 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Dąbrowa Górnicza |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 41-300 |
| 1.5.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22B - Sosnowiecki |
| 1.5.8.) | Adres poczty elektronicznej | podatki@dg.pl |
| 1.5.9.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823 |
| 1.6.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.7.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne. |
| 2.2.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-405c6e6b-2b39-4c5a-8689-6f470b11a229 |
| 2.3.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00301313 |
| 2.4.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.5.) | Data ogłoszenia | 2026-06-22 |
| 2.6.) | Zamówienie zostało ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.7.) | Numer planu postępowań w BZP | 2026/BZP 00056921/13/P |
| 2.8.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.3.27 Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne. |
| 2.9.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.10.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe | Nie |
| 3.2.) | Numer referencyjny | ZP.WPO.271.4.39.2026 |
| 3.3.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.4.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiot zamówienia pod nazwą „Wykonanie operatów szacunkowych – zamówienie podobne” obejmuje | 1) Wykonanie operatów szacunkowych zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej. 2) Wykonanie operatów szacunkowych/opinii zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku jej podziału. 3) Wykonanie operatów szacunkowych/opinii zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia jednorazowej opłaty planistycznej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku uchwalenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 2. Zamawiający przewiduje, że minimalny poziom realizacji zamówienia wyniesie 60% maksymalnej nominalnej wartości umowy brutto. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera paragraf 1 Projektu umowy stanowiącej załącznik numer 7 do Zaproszenia. |
| 3.10.) | Główny kod CPV | 70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości |
Tryb udzielenia zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Tryb udzielenia zamówienia/ wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy |
| 4.2.) | Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki | Uzasadnienie prawne: |
Zawarcie umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Wykonawca, z którym Zamawiający zamierza zawrzeć umowę | |
| 5.1.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu Zamawiający zamierza udzielić zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Anna Rój |
| 5.1.2.) | Ulica | Ks. Bpa H. Bednorza 1/29 |
| 5.1.3.) | Miejscowość | Katowice |
| 5.1.4.) | Kod pocztowy | 40-384 |
| 5.1.5.) | Województwo | śląskie |
| 5.1.6.) | Kraj | Polska |
Nformacje dodatkowe
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia podstawowego zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 27.06.2024 r. pod nr 2024/BZP 00386523/01.
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp w dniu 27.06.2024 r., tym samym spełnione zostaną wymogi ustawowe dotyczące podmiotu, któremu można udzielić zamówienia, jak również terminu jego udzielenia, który nie może przekroczyć 3 lat od daty udzielenia zamówienia podstawowego.
Łączna wartość szacunkowa zamówienia wynosiła 370 731,71 PLN (netto), w tym wartość zamówienia podstawowego wyniosła 195 121,95 PLN (netto), a wartość przewidywanych zamówień, o których mowa odpowiednio w art. 214 ust. 1 pkt 7 została ustalona na kwotę 175 609,76 PLN (netto). Realizacja zamówienia dotyczyć będzie zakresu tożsamego rodzajowo do zakresu przewidzianego opisem przedmiotu zamówienia podstawowego.
Szacunkowa wartość usług podobnych wynosi 216 000,00 PLN brutto (słownie: dwieście szesnaście tysięcy złotych 00/100), co mieści się w przewidywanej wartości zamówień podobnych.
Możliwość zamówienia podobnego została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu podstawowym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 04.06.2024 r. pod nr 2024/BZP 00350721/01.
Uzasadnienie faktyczne
Z uwagi na postępowania administracyjne prowadzone przez tutejszy Wydział Podatków i Opłat, istnieje konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usługi polegającej na wykonaniu operatów szacunkowych. Zakres zamówienia podobnego polega na powtórzeniu podobnych usług co w zamówieniu podstawowym i jest w pełni zgodny z jego przedmiotem.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →