Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
215 804 zł
Umowa zawarta
7 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne.

Zamawiający Gmina Dąbrowa Górnicza (Dąbrowa Górnicza, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne”, wybierając ofertę wykonawcy Anna Rój. Cena wybranej oferty: 215 804 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Dąbrowa GórniczaDąbrowa Górnicza, Śląskieopublikowano 14 lipca 2026
Cena wybranej oferty
215 804 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    22 czerwca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Anna Rój (Katowice).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 215 803,50 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dąbrowa Górnicza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255312

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Graniczna 21

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

1.5.3.)Kod pocztowy

41-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

podatki@dg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-405c6e6b-2b39-4c5a-8689-6f470b11a229

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00342560

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056921/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.27 Wykonanie operatów szacunkowych - zamówienie podobne.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00301313

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7, tj. w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem, oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Wykonanie usług zostanie zlecone dotychczasowemu Wykonawcy, sporządzającemu operaty szacunkowe, tj. ANNA RÓJ, RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY BIEGŁY SĄDOWY, z siedzibą w 40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa H. Bednorza 1 lok. 29, nr NIP 644-201-61-59, REGON 243502302.

(...) kontynuacja w sekcji VI - INFORMACJE DODATKOWE

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.WPO.271.4.39.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia pod nazwą „Wykonanie operatów szacunkowych – zamówienie podobne” obejmuje

1) Wykonanie operatów szacunkowych zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej. 2) Wykonanie operatów szacunkowych/opinii zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku jej podziału. 3) Wykonanie operatów szacunkowych/opinii zawierających wycenę nieruchomości w celu ustalenia jednorazowej opłaty planistycznej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku uchwalenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 2. Zamawiający przewiduje, że minimalny poziom realizacji zamówienia wyniesie 60% maksymalnej nominalnej wartości umowy brutto. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera paragraf 1 Projektu umowy stanowiącej załącznik numer 7 do Zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

215803,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

215803,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

215803,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Anna Rój

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6442016159

7.3.3)Ulica

Ks. Bpa H. Bednorza 1/29

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-384

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

216000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

I. (...) kontynuacja sekcji IV - TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Wykonanie usług zostanie zlecone dotychczasowemu Wykonawcy, sporządzającemu operaty szacunkowe, tj. ANNA RÓJ, RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY BIEGŁY SĄDOWY, z siedzibą w 40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa H. Bednorza 1 lok. 29, nr NIP 644-201-61-59, REGON 243502302.

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia podstawowego zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 27.06.2024 r. pod nr 2024/BZP 00386523/01.
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp w dniu 27.06.2024 r., tym samym spełnione zostaną wymogi ustawowe dotyczące podmiotu, któremu można udzielić zamówienia, jak również terminu jego udzielenia, który nie może przekroczyć 3 lat od daty udzielenia zamówienia podstawowego.
Łączna wartość szacunkowa zamówienia wynosiła 370 731,71 PLN (netto), w tym wartość zamówienia podstawowego wyniosła 195 121,95 PLN (netto), a wartość przewidywanych zamówień, o których mowa odpowiednio w art. 214 ust. 1 pkt 7 została ustalona na kwotę 175 609,76 PLN (netto). Realizacja zamówienia dotyczyć będzie zakresu tożsamego rodzajowo do zakresu przewidzianego opisem przedmiotu zamówienia podstawowego.
Szacunkowa wartość usług podobnych wynosi 216 000,00 PLN brutto (słownie: dwieście szesnaście tysięcy złotych 00/100), co mieści się w przewidywanej wartości zamówień podobnych.
Możliwość zamówienia podobnego została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu podstawowym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 04.06.2024 r. pod nr 2024/BZP 00350721/01.

Uzasadnienie faktyczne
Z uwagi na postępowania administracyjne prowadzone przez tutejszy Wydział Podatków i Opłat, istnieje konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usługi polegającej na wykonaniu operatów szacunkowych. Zakres zamówienia podobnego polega na powtórzeniu podobnych usług co w zamówieniu podstawowym i jest w pełni zgodny z jego przedmiotem.

Przestawiony powyżej stan faktyczny potwierdza wystąpienie okoliczności sankcjonujących zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki określone w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp.

Całość uzasadnienia we wniosku o wszczęcie postępowania oraz protokole konieczności do zamówienia podobnego.

II. Wielkość przedsiębiorstwa Wykonawcy - jednoosobowa działalność gospodarcza.

III. Zgodnie z § 2 ust. 1 umowy:
Przedmiot umowy wykonywany będzie po zadeklarowanych przez Wykonawcę cenach jednostkowych do wysokości maksymalnej nominalnej wartości umowy, tj. do kwoty netto 175 609,76 zł, powiększonej o należny podatek VAT 23 % w kwocie 40 390,24 zł; brutto 216 000,00 zł.

IV. Zgodnie z § 2 ust. 6 umowy:
Umowa zostaje zawarta na okres 12 miesięcy od dnia 07.07.2026 r. do dnia 06.07.2027 r. lub krócej do momentu osiągnięcia maksymalnej nominalnej wartości umowy brutto, określonej w § 2 ust. 1 umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

70000000-1Usługi w zakresie nieruchomości
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrowa Górnicza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrowa Górnicza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 215 804 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 70000000-1 (Usługi w zakresie nieruchomości). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Anna Rój (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.