Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
81 856 zł
Umowa zawarta
19 czerwca 2026
Okres realizacji
42 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 81 856 zł – 137 114 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont pomieszczeń w wynajmowanym lokalu użytkowym na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie przy ul. Benickiej 3 w Krotoszynie – 2 postępowanie

Zamawiający Sąd Okręgowy w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont pomieszczeń w wynajmowanym lokalu użytkowym na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego przy…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Malarskie Leszek Kowalczykiewicz. Wartość umowy: 81 856 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Sąd Okręgowy w KaliszuKalisz, Wielkopolskieopublikowano 22 czerwca 2026
Wartość umowy
81 856 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Malarskie Leszek Kowalczykiewicz (Pleszew), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 81 855,93 zł (umowę zawarto 19 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 81 855,93 zł do 137 114,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 42 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło remontu pomieszczeń w lokalu użytkowym przy ul. Benickiej 3 w Krotoszynie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SĄD OKRĘGOWY W KALISZU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000570625

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wolności 13

1.5.2.)Miejscowość

Kalisz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@kalisz.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kalisz.so.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5425b543-cb3e-4343-8178-74786fc3d909

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sprawowanie wymiaru sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont pomieszczeń w wynajmowanym lokalu użytkowym na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie przy ul. Benickiej 3 w Krotoszynie – 2 postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5425b543-cb3e-4343-8178-74786fc3d909

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00300534

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00146967/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont pomieszczeń w wynajmowanym lokalu użytkowym na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie przy u. Benickiej 3 w Krotoszynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242302

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G.261.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

73706,09 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń w wynajmowanym lokalu użytkowym na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego, polegający głównie na pracach związanych z doraźnym pozbyciem się wilgoci z murów oraz przyszłościowym zabezpieczeniem lokalu.
2. W pomieszczeniach objętych remontem prace obejmują w szczególności: zeszlifowanie lub zeskrobanie powłok malarskich, poszpachlowanie nierówności, malowanie pomieszczeń, odkucie zawilgoconych tynków, wymianę zużytych i starych kasetonów, demontaż podwieszanego sufitu, osuszenie i wykonanie izolacji, likwidację ścianki działowej pomiędzy pomieszczeniami wraz z montażem ruchomej lub składanej ściany akustycznej oraz doposażenie w nowe lampy.
3. Wykonawca jest zobowiązany do samodzielnego przygotowania pomieszczeń do remontu.
W szczególności do zabezpieczenia przed zabrudzeniem lub zniszczeniem nie remontowanych lub nie wymienianych elementów budynku, tj. stolarka okienna, stolarka drzwiowa, posadzki, które nie są objęte remontem. Wykonawca jest zobowiązany również do wyniesienia mebli czy urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

81855,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

137114,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

81855,93 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Malarskie Leszek Kowalczykiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6170252040

7.3.3)Ulica

Lipowa 5C/7

7.3.4)Miejscowość

Pleszew

7.3.5)Kod pocztowy

63-300

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

81855,93 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy w Kaliszu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 81 856 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Malarskie Leszek Kowalczykiewicz (Pleszew). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.