Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 269 664 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
140 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 269 664 zł – 1 269 858 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa dojazdów pożarowych pomiędzy miejscowościami Tuczno – Złotowo w Leśnictwie Złotowo na terenie Nadleśnictwa Tuczno – II etap”

Zamawiający Nadleśnictwo Tuczno (Tuczno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa dojazdów pożarowych pomiędzy miejscowościami Tuczno – Złotowo w Leśnictwie…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Budowlano-Transportowe Paweł Drab. Wartość umowy: 1 269 664 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Nadleśnictwo TucznoTuczno, Zachodniopomorskie (powiat Wałecki →)opublikowano 22 czerwca 2026
Wartość umowy
1 269 664 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 kwietnia 2026

    Termin ofert: 7 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 czerwca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Budowlano-Transportowe Paweł Drab (Człopa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 269 663,82 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 269 663,82 zł do 1 269 858,15 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 140 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z rozbudową dojazdów pożarowych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO TUCZNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570064501

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Klasztorna 36

1.5.2.)Miejscowość

Tuczno

1.5.3.)Kod pocztowy

78-640

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

067 259 31 47

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

tuczno@pila.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://tuczno.pila.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/pn/lasy/demand/283532/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka Leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa dojazdów pożarowych pomiędzy miejscowościami Tuczno – Złotowo w Leśnictwie Złotowo na terenie Nadleśnictwa Tuczno – II etap”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09150782-9361-460d-9223-ff2a94976a2b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00300428

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00512798/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi w Leśnictwie Złotowo - II etap

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00208408

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1271633,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbudowy dojazdów pożarowych pomiędzy miejscowościami Tuczno – Złotowo w Leśnictwie Złotowo na terenie Nadleśnictwa Tuczno, którego II etap jest planowany na odcinku od km 1+470 do km 2+940 (1470 mb) trasa A oraz od km 0+824 do km 0+856 (32 mb) trasa B, jako kontynuacja po wykonaniu I etapu od miejscowości Złotowo w kierunku miejscowości Tuczno.
Całość planowanej inwestycji jest położona w powiecie wałeckim, gminie Tuczno obszar wiejski, na działkach nr: 8168/4, 8169, 8170, 8146/1, 8146/5, 8174, 8173 obręb Tuczno 110, nr: 8147, 8148, 8149, 8128, 8129, 8130/3, 8130/4, 8130/5 obręb Jeziorki Wałeckie, nr: 8174 obręb Martew. Początek całej projektowanej drogi (trasa A) rozpoczyna się od południowo wschodniej strony od zakończenia nawierzchni utwardzonej ul. Klasztornej w km 0+000,00 w obrębie działki 8168/4 natomiast koniec w km 3+940,62 w obrębie działki 8130/4 znajdującej się po północno zachodniej stronie w miejscowości Złotowo. Natomiast projektowany odcinek całej trasy B rozpoczyna się z południowej części w obrębie działki 8173 w miejscu istniejącej nawierzchni z płyt YOMB, natomiast koniec odcinka zlokalizowany jest w miejscu skrzyżowania z trasą A w km 2+653,48. Na części powierzchni skarp przylegających do drogi założono jej wzmocnienie za pomocą obsiewu trawą.
Podlegający budowie fragment drogi jako II etap inwestycji o długości 1502,00 m jest obecnie o nawierzchni gruntowej, miejscowo ulepszonej kruszywem oraz kruszywem pochodzącym z recyklingu gruzu betonowego.
Na podstawie wykonanych badań geotechnicznych stwierdzono zaleganie w podłożu piasków drobnych, piasków średnich, piasków pylastych oraz piasków gliniastych, nie stwierdzono występowania wody gruntowej. Istniejące podłoże gruntowe zakwalifikowano do grupy nośności G2 (w ciągu trasy B) oraz G1 (w ciągu trasy A). Istniejące podłoże w całości należy zaliczyć do warunków prostych i pierwszej kategorii geotechnicznej.
W wyniku wykonania budowy powstanie kolejny fragment drogi spełniający parametry techniczne zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów technicznobudowlanych dotyczących dróg publicznych.
Zaprojektowano konstrukcję drogi o nawierzchni hybrydowej pasmowej z betonowych płyt wielootworowych typu YOMB oraz z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Wykonanie nawierzchni mijanek, poboczy oraz zjazdów z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie:
Roboty przygotowawcze:
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie pagórkowatym.
2. Mechaniczne karczowanie krzaków i podszyć rzadkich.
Roboty ziemne:
3. Roboty ziemne w gruncie kategorii IV wykonywane koparkami przedsiębiernymi o pojemności łyżki 0,6 m3 z transportem urobku samochodami samowyładowczymi 5-10 t na odległość do 1 km.
4. Nakłady uzupełniające do tablic 0201-0213 za każde dalsze rozpoczęte 0,5 km odległości transportu gruntu kategorii III-IV samochodami samowyładowczymi 5-10 t na odległość ponad 1 km po drogach utwardzonych – dalsze 5 km
5. Formowanie i zagęszczanie spycharkami nasypów z gruntu kategorii I-II o wysokości do 3 m
(Spycharka gąsienicowa 55 kW (75 kW), Wykonawca zakupi piasek na nasyp w całości).
Podbudowy i warstwy nawierzchni:
6. Profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruncie kategorii I-IV.
7. Wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego gruntem stabilizowanym cementem Rm = 1,5 MPa, grubość po zagęszczeniu 15 cm
8. Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa dolna, grubość warstwy po zagęszczeniu 25 cm,
9. Nawierzchnia drogi z kruszyw łamanych górna warstwa, grubość po zagęszczeniu 12,5 cm,
10. Budowa nawierzchni z płyt wielootworowych żelbetowych o powierzchni do 1,0 m2
Zjazdy/skrzyżowania/pobocza
11. Wykopy oraz przekopy w gruncie kategorii III wykonywane na odkład koparkami podsiębiernymi o pojemności łyżki 0,40 m3 (zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej-zjazdy).
12. Profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w
gruncie kategorii I-IV- zjazdy+pobocza,
13. Podbudowy na zjazdach z kruszyw łamanych, warstwa dolna, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm,
14. Nawierzchnia zjazdów z kruszyw łamanych, grubość warstwy po zagęszczeniu 10 cm,
15. Wykopy oraz przekopy w gruncie kategorii III wykonywane na odkład koparkami podsiębiernymi o pojemności łyżki 0,40 m3 (zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej-pobocza)
16. Nawierzchnia poboczy z kruszywa łamanego, warstwa górna, grubość warstwy po zagęszczeniu 12,5 cm.
Roboty wykończeniowe:
17. Humusowanie skarp wraz z obsiewem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1269663,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1269858,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1269663,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Budowlano-Transportowe Paweł Drab

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7651156267

7.3.3)Ulica

DZwonowo 20C

7.3.4)Miejscowość

Człopa

7.3.5)Kod pocztowy

78-630

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1269663,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

140 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Tuczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tuczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 269 664 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Budowlano-Transportowe Paweł Drab (Człopa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.