Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
305 384 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
do 15 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 293 129 zł – 383 865 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 4,2% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja20%Termin realizacji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rudzica droga dojazdowa do gruntów rolnych

Zamawiający Gmina Siekierczyn (Siekierczyn, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rudzica droga dojazdowa do gruntów rolnych”, wybierając ofertę wykonawcy Budownictwo i Projektowanie - Tomasz Sikora. Wartość umowy: 305 384 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina SiekierczynSiekierczyn, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 19 czerwca 2026
Wartość umowy
305 384 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budownictwo i Projektowanie - Tomasz Sikora (Krzyków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 305 384,40 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 293 128,93 zł do 383 865,35 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 lipca 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych w zakresie dróg dojazdowych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Siekierczyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821569

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Siekierczyn 271

1.5.2.)Miejscowość

Siekierczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

59-818

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757221778

1.5.8.)Numer faksu

756666150

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@siekierczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siekierczyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

siekierczyn.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rudzica droga dojazdowa do gruntów rolnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b61b8f7-565c-4fdb-924e-605d71091f66

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298932

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024576/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rudzica droga dojazdowa do gruntów rolnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00225498

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rudzica, zlokalizowanej na działce nr 471 i 458 o długości 0,345 m obejmującej wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni. Projektuje się nawierzchnię z kruszywa łamanego. Szczegółowy zakres zadania stanowi zał. nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

293128,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

383865,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

305384,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budownictwo i Projektowanie - Tomasz Sikora

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

89691633615

7.3.3)Ulica

Rumiankowa 25

7.3.4)Miejscowość

Krzyków

7.3.5)Kod pocztowy

55-003

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

305384,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233226-9Roboty budowlane w zakresie dróg do…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Siekierczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siekierczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 305 384 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233226-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budownictwo i Projektowanie - Tomasz Sikora (Krzyków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.