Remont budynku Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1 realizowany w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
Zamawiający Powiat Kartuski (Kartuzy, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont budynku Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1 realizowany w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
04 października 2024
Termin ofert: 30 stycznia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
18 kwietnia 2025
2 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
05 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 czerwca 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT KARTUSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 191674865 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Dworcowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kartuzy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 83-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL634 - Gdański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 58 380-07-85 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | katarzynalange@kartuskipowiat.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.kartuskipowiat.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-05749439-21b3-4339-a7b2-52bad930aa30 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00298860 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00530950 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont budynku Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1 realizowany w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część II: Wykonanie przebudowy i remontu wewnątrz budynku Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1 – W ramach planowanego zadania planuje się przebudowę i remont pomieszczeń wewnątrz budynku Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1. Obecny układ pomieszczeń w budynku, w szczególności na II piętrze, nie odpowiada obecnym potrzebą użytkowym. W związku z powyższym konieczna jest przebudowa wewnętrzna w budynku pod faktyczne potrzeby. Zarazem zakłada się roboty remontowe wewnątrz budynku. Roboty planuje się przede wszystkim na 2 piętrze budynku. Przedmiotowy budynek położony w Kartuzach przy ul. Dworcowej 1 wpisany jest do rejestru zabytków decyzją z dnia 16.02.1979 r. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku znak KLVI/0138/79 pod numerem w rejestrze zabytków A-948 (nowy numer A-807). Realizacja tej części jest powiązana ze zrealizowaniem części I zamówienia. W przypadku nie wyłonienia Wykonawcy dla części I Zamawiający zastrzega możliwość nie realizowania części II. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-08 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Concept Bau Krzysztof Wroński |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5882173879 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Nawcz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 84-218 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 124000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00197501/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 5 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 11.08.2025 roku wnoszącym o wydłużenie terminu realizacji ze względu na obiektywne przesłanki wskazane w w/w piśmie oraz powiązanie zakresu niniejszej umowy z innym zadaniem dotyczącym remontu dachu i uzależnianiem możliwości prowadzenia robót od wcześniejszego wykonania remontu dachu, strony zawarły aneks do umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie do 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 04.11.2025 r., uzupełnionym pismem z dnia 07.11.2025 r., wnoszącym o wydłużenie terminu realizacji ze względu na obiektywne przesłanki wskazane w w/w pismach, w tym związane z nietypowością rozwiązań fasad jako rozwiązań niesystemowych, które w pełni uwidoczniły się po dokonanych odkrywkach oraz innych uwidaczniających się po odkrywkach nieprawidłowo wykonanych pierwotnie (przy wykonywaniu dachu ponad 20 lat temu), w tym stwierdzeniu wody wewnątrz stalowej konstrukcji nośnej dachu, co zagrażało bezpieczeństwu nośności budynku, a także powiązaniu możliwości realizacji części II ze zrealizowaniem części I, strony zawarły aneks do umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 27.01.2026 roku o wydłużenie terminu realizacji robót, ze względu na bardzo niekorzystne warunki pogodowe oraz związane z tym wstrzymanie robót budowlanych, a także w związku z wyrażeniem zgody na wydłużenie terminu realizacji przy założeniu podpisania aneksu w momencie poprawy pogody i wznowieniu robót, a także powiązaniu możliwości realizacji części II ze zrealizowaniem części I zamówienia, strony zawarły aneks do umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku ze stwierdzoną w toku prowadzonych robót zasadnością wykonania robót dodatkowych, zakres zamówienia został rozszerzony o roboty dodatkowe określone w aneksie oraz został wydłużony termin realizacji o okres niezbędny dla ich wykonania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie do 12 miesięcy i 3 tygodni od dnia podpisania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku ze stwierdzoną w toku prowadzonych robót zasadnością wykonania robót dodatkowych, zakres zamówienia został rozszerzony o roboty dodatkowe określone w aneksie oraz został wydłużony termin realizacji o okres niezbędny dla ich wykonania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca wykona roboty związane z pracami remontowymi na I piętrze, określonymi w Ofercie nr 02/03/2026 – prace remontowe Starostwo Kartuzy – I piętro, stanowiącej załącznik do umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 16216,01 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 135308,45 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.