Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 704 904 zł
Umowa zawarta
19 czerwca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 704 904 zł – 2 460 248 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji - G40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B od dr. DK 16 - Grabowo - Janówka - do dr. DK 8

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie (Augustów, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B od dr. DK 16 - Grabowo - Janówka - do dr. DK 8”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 704 904 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
1 704 904 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 czerwca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 704 903,85 zł (umowę zawarto 19 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 704 903,85 zł do 2 460 248,39 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790675890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 54

1.5.2.)Miejscowość

Augustów

1.5.3.)Kod pocztowy

16-300

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzd-augustow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip-pzd-staugustow.podlaskie.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-84568be7-adf9-44e1-b308-9683a5a6ca6e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pełnienie obowiązków zarządcy dróg powiatowych w rozumieniu ustawy o drogach publicznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B od dr. DK 16 - Grabowo - Janówka - do dr. DK 8

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-84568be7-adf9-44e1-b308-9683a5a6ca6e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298682

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039156/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B od dr. DK 16 - Grabowo - Janówka - do dr. DK 8

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231334

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NR_P.N./3/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pod nazwą

„Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B od dr. DK16 - Grabowo - Janówka - do dr. DK8” Zadanie obejmuje remont odcinka drogi powiatowej Nr 1192B położonej w gminie Augustów w km od 1+740,00 do km 4+660,00 (2,92 km) Zakres planowanych robót obejmuje: • wykonanie robót przygotowawczych, • karczowanie/wycinka zakrzaczenia, • przebudowę lub naprawę istniejących przepustów • oczyszczenia i skropienie emulsją asfaltową istniejącej naw. bitumicznej jezdni, • wykonanie warstwy wzmacniająco – wyrównawczej z mieszanek mineralno– bitumicznych średnio • wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego • formowania obustronnych poboczy z mieszanki kruszywa łamanego zag. mechanicznie • kopanie rowów otwartych przydrożnych (pogłębienie i profilowanie), • wykonanie robót towarzyszących i wykończeniowych Charakterystyka i zakres oraz ilości robót do wykonania szczegółowo opisane są w przedmiarze robót, dokumentacji technicznej oraz szczegółowych specyfikacjach technicznych stanowiących Załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1704903,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2460248,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1704903,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zamawiający zamierza powierzyć podwykonawcom wszystkie roboty objęte zamówieniem poza robotami bitumicznymi - Podwykonawca (-y) nie jest (są) znany (-i) na etapie składania oferty

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1704903,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
643 813 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 728 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 021 314 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 728 zł
Mediana
643 813 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Augustów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 704 904 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.