Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 435 926 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 3 435 926 zł – 4 636 158 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Doświadczenie Kierownika Budowy (DKB)10%Gwarancja Jakości (G)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi gminnej na Os. Południowym w Morzyczynie

Zamawiający Gmina Kobylanka (Kobylanka, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi gminnej na Os. Południowym w Morzyczynie”, wybierając ofertę wykonawcy Ben-Bruk Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 435 926 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KobylankaKobylanka, Zachodniopomorskieopublikowano 19 czerwca 2026
Wartość umowy
3 435 926 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ben-Bruk Sp. z o.o. (Stargard), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 435 925,82 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 3 435 925,82 zł do 4 636 158,13 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z budową drogi gminnej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kobylanka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685639

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Kobylanka

1.5.3.)Kod pocztowy

73-108

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

robert_andruszko@kobylanka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kobylanka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kobylanka.ezamawiajacy.pl/pn/GKOBYLANKA/demand/282659/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi gminnej na Os. Południowym w Morzyczynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3be6a8fd-8034-4c7c-b108-bc2b6bbdefb3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298526

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030623/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa drogi gminnej na osiedlu Południowym w Morzyczynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00215335

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK.271.9.2026.RA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa drogi gminnej na Os. Południowym w Morzyczynie
Przedmiotem zamówienia jest budowa dróg na Osiedlu Południowym w Morzyczynie wg dokumentacji wykonanej przez PRACOWNIĘ INŻYNIERI DROGOWEJ Maciej Kasprzyk zatwierdzonej decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 6/2025 z dnia 11.08.2025r.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3435925,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4636158,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3435925,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ben-Bruk Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8542405306

7.3.3)Ulica

Akacjowa 8 Grzędzice

7.3.4)Miejscowość

Stargard

7.3.5)Kod pocztowy

73-110

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3435925,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobylanka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobylanka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 435 926 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ben-Bruk Sp. z o.o. (Stargard). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.