Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
798 360 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 798 360 zł – 1 045 916 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowy drogi gminnej nr DG110209E w miejscowości Bartodzieje, gmina Masłowice

Zamawiający Gmina Masłowice (Masłowice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowy drogi gminnej nr DG110209E w miejscowości Bartodzieje, gmina Masłowice”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o. o Spółka Komandytowa. Wartość umowy: 798 360 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina MasłowiceMasłowice, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 19 czerwca 2026
Wartość umowy
798 360 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o. o Spółka Komandytowa (Włoszczowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 798 359,88 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 798 359,88 zł do 1 045 915,92 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z przebudową drogi gminnej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MASŁOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Masłowice 4

1.5.2.)Miejscowość

Masłowice

1.5.3.)Kod pocztowy

97-515

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@maslowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.maslowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ed7e738-50b9-4042-b40e-454f6fd1d2be

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowy drogi gminnej nr DG110209E w miejscowości Bartodzieje, gmina Masłowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2ed7e738-50b9-4042-b40e-454f6fd1d2be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298155

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030144/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowy drogi gminnej nr DG110209E w miejscowości Bartodzieje, gmina Masłowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00233927

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

UG.IOŚ.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn. „Przebudowy drogi gminnej nr DG110209E w miejscowości Bartodzieje, gmina Masłowice” na działce o nr ewid. 1003 obręb 0001 Bartodzieje Przerębskie o długości 1306,85 m.b.
4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Prace przygotowawcze i rozbiórkowe;
2) Roboty ziemne;
3) Konstrukcja jezdni;
4) Wykonanie poszerzenia istniejącej jezdni drogi do szerokości 5,00 m.b.;
5) Wykonanie z obustronnych poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m każde;
6) Wykonanie warstwy wiążącej o grubości 5 cm;
7) Wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 4 cm;
Długość przebudowywanej drogi: 1306,85 m.b.;
Powierzchnia projektowanej jezdni mineralno-bitumicznej: 6535,00 m2;
Powierzchnia poboczy (utwardzonych kruszywem): 1960,00 m2;
Do zadań Wykonawcy należy również:
1) wykonanie, opracowanie oraz montaż znaków zgodnie z projektem stałej organiza-cji ruchu.
2) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3) obsługa geodezyjna oraz przeprowadzenie inwentaryzacji geodezyjnej powyko-nawczej.
4) Prace porządkowe i wykończeniowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

798359,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1045915,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

798359,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o. o Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9591952026

7.3.3)Ulica

ul. Przedborska 84

7.3.4)Miejscowość

Włoszczowa

7.3.5)Kod pocztowy

29-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

798359,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Masłowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Masłowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 798 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o. o Spółka Komandytowa (Włoszczowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.