Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
142 630 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
130 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 142 630 zł – 169 647 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowa gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Prace adaptacyjne w celu dostosowania placówek edukacyjnych w zakresie dostępności

Zamawiający Gmina Miejska Wągrowiec (Wągrowiec, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Prace adaptacyjne w celu dostosowania placówek edukacyjnych w zakresie dostępności”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 142 630 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska WągrowiecWągrowiec, Wielkopolskie (powiat Wągrowiecki →)opublikowano 18 czerwca 2026
Wartość umowy
142 630 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SIMBA GROUP SP. Z O.O. (Lublin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 142 630,00 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 142 630,00 zł do 169 646,94 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 130 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Wągrowiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791282

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 15a

1.5.2.)Miejscowość

Wągrowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

62-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wagrowiec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wagrowiec.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1267988

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Prace adaptacyjne w celu dostosowania placówek edukacyjnych w zakresie dostępności

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-87834530-7865-458e-bc8e-0cf6fcc836a3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296818

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021261/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Prace adaptacyjne w celu dostosowania placówek edukacyjnych w zakresie dostępności

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działania 6.7 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134689

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla Części 1. jest doposażenie/rozbudowa placu zabaw o huśtawkę typu „Bocianie Gniazdo” oraz zestaw zabawowy integracyjny dla dzieci niepełnosprawnych
w skład którego wchodzi zjeżdżalnia, wieża z daszkiem, trap wejściowy, piaskownica, panel „Bulaj”, platforma podjazdowa, panel edukacyjny OX panel edukacyjny „Zegar” panel edukacyjny „Auto” panel „Kolorowe suwaki” tablica do rysowania kredą panel edukacyjny „Hipnoza” panel edukacyjny „Trybiki” sklepik z daszkiem. Szczegółowy zakres, opis przedmiotu zamówienia Części 1., w tym wymagane ilości zawiera załącznik nr 10A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

4.5.5.)Wartość części

64357,93 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla Części 2. są prace adaptacyjne w Przedszkolu nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu w zakresie zapewnienia dostępności w placówce zakresie: remontu łazienki wraz z toaletą dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych ruchowo, utworzenie ścianki wyciszającej do gabinetu logopedy, montażu podjazdu dla osób niepełnosprawnych – przy wejściu tylnym do budynku, remontu ciągów pieszych wokół przedszkola – nawierzchnia oraz wytyczenie, oznakowanie dróg dla osób niewidomych
i niedowidzących, wymiany paneli podłogowych w dwóch salach, a także oznaczenie parkingu dla osób niepełnosprawnych (opracowanie i wprowadzenie stałej organizacji ruchu). Obiekt znajduje się na terenie historycznego układu urbanistycznego miasta Wągrowca wpisanego
do rejestru zabytków nr 436/Wlkp/A z 12 grudnia 2006 r. Szczegółowy zakres, opis przedmiotu zamówienia Części 2., w tym wymagane ilości zawiera załącznik nr 10B do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

4.5.5.)Wartość części

418351,63 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla Części 3. jest montaż elementów małej architektury służących rekreacji indywidualnej urządzeń integracyjnych na terenie Przedszkola nr 7 w Wągrowcu. Wykonawca będzie zobowiązany zamontować piaskownicę, huśtawkę „bocianie gniazdo”, zestaw zabawowo – integracyjny. Szczegółowy zakres, opis przedmiotu zamówienia Części 3., w tym wymagane ilości zawiera załącznik nr 10C do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

4.5.5.)Wartość części

35206,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla Części 4 jest remont toalet w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Klasztornej w Wągrowcu. Wykonawca będzie zobowiązany do demontażu instalacji elektrycznych, oświetlenia, wodnych, kanalizacyjnych, sanitarnych i wyposażenia w obrębie modernizowanych pomieszczeń. Demontażu stolarki wewnętrznej i drzwiowej, wykonania nowych ścian działowych, wkucia instalacji prowadzonych natynkowo, remontu okładzin ścian i sufitów toalet, remontu posadzek i podłóg toalet, wymiany drzwi i wykonania nowych kabin toalet, remontu instalacji wodnokanalizacyjnych, wentylacji wraz z wymianą wyposażenia i urządzeń oraz remontu instalacji elektrycznej gniazd wtykowych toalet oraz oświetlenia ogólnego w obrębie toalet. Szczegółowy zakres, opis przedmiotu zamówienia Części 4., w tym wymagane ilości zawiera załącznik nr 10D do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.5.)Wartość części

122777,06 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

142630,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

169646,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

142630,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SIMBA GROUP SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

946-26-47-108

7.3.3)Ulica

Zimna

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-204

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

142630,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

130 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

37535200-9Wyposażenie placów zabaw
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
571 742 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
316 562 zł879 308 zł
Rozstęp międzykwartylowy
562 746 zł
Źródło próbki
CPV 37535200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
316 562 zł
Mediana
571 742 zł
Górny kwartyl
879 308 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Wągrowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wągrowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 142 630 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 37535200-9 (Wyposażenie placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SIMBA GROUP SP. Z O.O. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.