Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
374 825 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 374 825 zł – 639 360 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji polegające na remoncie elewacji wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku zabytkowego dworu na terenie zespołu dworsko parkowego (2)

Zamawiający Powiat Świdnicki w Świdniku Dom Pomocy Społecznej w Wygnanowicach 40A (Rybczewice Drugie, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji polegające na remoncie elewacji wraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Artseko Sp z o.o. Wartość umowy: 374 825 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
374 825 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Artseko Sp z o.o. (Zamość), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 374 824,80 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 374 824,80 zł do 639 360,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Świdnicki w Świdniku Dom Pomocy Społecznej w Wygnanowicach 40A

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431198698

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wygnanowice 40a

1.5.2.)Miejscowość

Rybczewice Drugie

1.5.3.)Kod pocztowy

21-065

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dpswygnanowice@interia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpswygnanowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-368f5555-efea-4091-b39f-fb809d747a2f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji polegające na remoncie elewacji wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku zabytkowego dworu na terenie zespołu dworsko parkowego (2)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-368f5555-efea-4091-b39f-fb809d747a2f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296365

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00074732/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.1 Roboty budowlane przy budynku Dworek w zakresie

-pionowa izolacja ścian fundamentowych, tynki renowacyjne w strefie cokołowej, elewacjia-tynki renowacyjne w miejscach wysoleń i malowanie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00222667

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

920730,67 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

370374,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Zamówienie związane jest z realizacją zadania pod nazwą „Dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji polegających na remoncie elewacji i pokrycia dachowego wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku zabytkowego Dworu w Domu Pomocy Społecznej w Wygnanowicach”. Zamówienie jest dofinansowane ze środków PFRON w związku umową nr DZR.KS.4061.8.2025 z dnia 02.04.2025 r.
3.2. Zamówienie udzielane jest w częściach. Przedmiotem niniejszego postępowania jest remont elewacji wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku zabytkowego dworu na terenie zespołu dworsko parkowego w Wygnanowicach (Dom Pomocy Społecznej w Wygnanowicach). Remont pokrycia dachowego budynku zabytkowego Dworu w Domu Pomocy Społecznej w Wygnanowicach został wykonany w 2025 roku i nie stanowi przedmiotu niniejszego zamówienia.
3.3 Elementy zakresu przedmiotu zamówienia:
a. remont elewacji,
b. izolacja fundamentów.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku do SWZ, który obejmuje dokumentację projektową całego zamierzenia budowlanego. Dokumentacja projektowa określa szerszy zakres niż wynika to z przedmiotu zamówienia (dokumentacja obejmuje remont elewacji i pokrycia dachowego wraz z izolacją ścian fundamentowych). Zakres robót objętych niniejszym zamówieniem wskazany jest w osobnym folderze zawierającym m.in. przedmiar robót dotyczący niniejszego zamówienia.
3.5. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zadeklarowany w ofercie. Minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty wynosi 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 albo maksymalnie o 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT. Okres gwarancji równy jest okresowi rękojmi. Zamawiający wymaga gwarancji w formie pisemnej.
3.7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. Zamówienie może być wykonywane przy udziale podwykonawców.
3.8. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podać firmy (oznaczenie przedsiębiorstwa) podwykonawców. W przypadku podpisania umowy wykonawca będzie zobowiązany, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia podał - o ile są już znane - nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację zamówienia. Wykonawca będzie zawiadamiał podczas realizacji umowy zamawiającego o wszelkich zmianach danych dotyczących podwykonawców, a także przekazywał informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia. Jeżeli późniejsza zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust.1 ustawy Pzp, w celu wskazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca jest zobowiązany wskazać Zamawiającemu, iż proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełniają je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3.9. Określenie wymagań dotyczących zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy znajduje się w pkt 20 SWZ.

Wizja lokalna jest obligatoryjna z uwagi na charakter zamówienia i specyfikę wykonania robót w obiekcie zabytkowym.

Na podstawie art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, ze względu na specyfikę zamówienia, zamawiający wymaga złożenia oferty:
a. po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej lub
b. sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego.

Niespełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do odrzucenia oferty Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 Pzp z tym zastrzeżeniem, że z obowiązku odbycia wizji lokalnej są zwolnieni wykonawcy, którzy brali udział w wizji lokalnej w poprzednim postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego pn. Roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji polegające na remoncie elewacji wraz z izolacją ścian fundamentowych budynku zabytkowego dworu na terenie zespołu dworsko parkowego w Wygnanowicach, które zostało unieważnione w dniu 29.04.2026 r.

Kontakt do osoby, która umożliwi Wykonawcom odbycie wizji: Stanisław Cybul tel. 501023648, 81 5854840.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

374824,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

639360,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

374824,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Artseko Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9223054032

7.3.3)Ulica

Sitaniec 365C

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

374824,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Świdnicki w Świdniku Dom Pomocy Społecznej w Wygnanowicach 40A prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybczewice Drugie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 374 825 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Artseko Sp z o.o. (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.