Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
883 558 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 883 558 zł – 1 215 030 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi nr L 3P w Leśnictwie Wieleń - Nadleśnictwo Polanów_etap III

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne "lasy Państwowe" Nadleśnictwo Polanów (Polanów, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi nr L 3P w Leśnictwie Wieleń - Nadleśnictwo Polanów_etap III”, wybierając ofertę wykonawcy BUD-DRÓG Ryszard Płatek. Wartość umowy: 883 558 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
883 558 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 maja 2026

    Termin ofert: 20 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUD-DRÓG Ryszard Płatek (Polanów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 883 557,80 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 883 557,80 zł do 1 215 029,72 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE "LASY PAŃSTWOWE" NADLEŚNICTWO POLANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330044275

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Klonowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Polanów

1.5.3.)Kod pocztowy

76-010

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

94 318 82 37

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

polanow@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://polanow.szczecinek.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5d812fb-2100-4ba9-aed0-276edac26ddf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi nr L 3P w Leśnictwie Wieleń - Nadleśnictwo Polanów_etap III

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5d812fb-2100-4ba9-aed0-276edac26ddf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295943

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227597

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

950228,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z SWZ:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych branży drogowej polegających na budowie dojazdu pożarowego nr L 3P na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 208 (działka nr 130/1) w obrębie Wielin o dł. 1,3 km – w km. od 4+950 do km. 6+226. Powyższe wynika z potrzeby poprawy dostępności do kompleksów leśnych w Leśnictwach Wieleń i Warblewo. Budowany dojazd ma charakter drogi pożarowej i ma zapewnić połączenie kompleksu leśnego z drogami publicznymi o nawierzchni twardej. Koniec dojazdu pożarowego (początek III etapu realizacji inwestycji) znajduje się na zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 208.
Nawierzchnia istniejącej drogi leśnej – gruntowa. Szerokość pasa jezdnego wynosi od 3,0m do 4,0m, brak rowów drogowych. Ukształtowanie terenu – równinny i pagórkowaty. Na podstawie rozpoznania warunków gruntowo-wodnych stwierdza się, że grunty w podłożu to głównie piaski pylaste i piaski gliniaste, woda gruntowa w trakcie wykonywania odkrywek występowała poniżej 1,0m. Na podstawie wykonanych odkrywek zaliczono obiekt do pierwszej kategorii geotechnicznej o prostych warunkach gruntowo-wodnych.
Na podstawie katalogu i wytycznych technicznych dla dróg leśnych ustalono dla budowanej drogi następujące parametry techniczne:
- prędkość projektowana - 30 km/h
- szerokość korony - 5,00 m
- szerokość jezdni - 3,50 m
- szerokość pobocza - 2 x 0,75 m
- spadek poprzeczny jezdni dwustronny - 2% do 3%
- spadek poboczy – 6% do 8%
- konstrukcja jezdni dla nacisku na oś 10Mg,
- nawierzchnia twarda ulepszona – płyty betonowe zbrojone ażurowe (100x75x12,5 cm).
W związku z występowaniem w podłożu gruntów wątpliwych przewidziano warstwę odcinającą grubości 15 cm z piasku. Dla przewidywanego obciążenia ruchem pojazdów Nadleśnictwa i służb ratunkowych zaprojektowano nawierzchnię jezdni z płyt betonowych wielootworowych o wymiarach 100cmx75cm układanych szlakowo na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 15 cm. Mijanki i zjazdy zaprojektowano z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie grubości 15 cm.
W ramach planowanej budowy drogi leśnej przewiduje się następujący asortyment robót:
- usuwanie wierzchniej warstwy darniny, gruntu zahumusowanego z przemieszczeniem poza korpus drogi, usuwanie pni drzew z pasa pod drogą,
- nasypy i wykopy w gruncie rodzimym z przemieszczaniem urobku spycharkami, z przerzutem poprzecznym - formowanie korpusu drogi,
- profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne drogi,
- układanie warstw konstrukcji drogi, zjazdów i mijanek o nawierzchni twardej nieulepszonej:
• z kruszywa naturalnego - piasku,
• z kruszywa łamanego o frakcji 0-31,5mm,
- układanie nawierzchni z płyt betonowych zbrojonych ażurowych 100cmx75cm,
- kształtowanie poboczy drogi oraz rowów, plantowanie terenu.
Droga do budowy:
Odcinek dojazdu pożarowego nr L 3P na terenie leśnictwa Wieleń – działki nr 132, 247/1, 248 obręb ewidencyjny Wielin, gmina Polanów. Łączna długość drogi do budowy: 1300,00 m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

883557,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1215029,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

883557,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUD-DRÓG Ryszard Płatek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6691462662

7.3.3)Ulica

Dworcowa 5/5

7.3.4)Miejscowość

Polanów

7.3.5)Kod pocztowy

76-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

883557,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Podane wartości są wartościami netto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne "lasy Państwowe" Nadleśnictwo Polanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 883 558 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUD-DRÓG Ryszard Płatek (Polanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.