Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
571 950 zł
Umowa zawarta
8 czerwca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 571 950 zł – 728 220 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa magazynu przeciwpowodziowego

Zamawiający Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu (Międzylesie, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu przeciwpowodziowego”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 571 950 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
571 950 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 marca 2026

    Termin ofert: 31 marca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 czerwca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Kędzierzyn-Koźle), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 571 950,00 zł (umowę zawarto 8 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 571 950,00 zł do 728 219,83 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000530620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Międzylesie

1.5.3.)Kod pocztowy

57-530

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@miedzylesie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miedzylesie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/miedzylesie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa magazynu przeciwpowodziowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c53cb753-fdf3-4c45-8ab1-23e4a2150aa6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295169

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035663/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Budowa magazynu Przeciwpowodziowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00155863

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITiG.271.I.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania „Budowa magazynu przeciwpowodziowego” na działce nr 394/1, Obręb 0001_Międzylesie, jednostka ewidencyjna 020810_4 Międzylesie – miasto, identyfikator działki: 020810_4.0001.394/1, w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
2. Charakterystyczne parametry budynku magazynu:
• powierzchnia zabudowy – 75,69 m2,
• powierzchnia wewnętrzna – 66,99 m2,
• powierzchnia użytkowa – 65,79 m2
• kubatura brutto – 337,50 m3,
• wysokość: 4,84 m - budynek niski (N)
• liczba kondygnacji – jedna nadziemna + strych, podziemnych brak.
• szerokość: 6,85 m
• długość: 11,05 m
• kąt nachylenia połaci dachowych: 13°.
• klasyfikacja pożarowa – ZLIII
• grupa wysokościowa - N – niski
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 - OPZ do SWZ.
4. Zamawiający dysponuje następującą dokumentacją:
Zamawiający dysponuje projektem architektoniczno - budowlanym, który uzyskał Decyzję o pozwoleniu na budowę: Decyzja nr 51/XIII/B/2025 z dnia 01.12.2025 r. Starosty Kłodzkiego (znak ZPAiB.6740.13.64.2025.AB13) zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę dla Gminy Międzylesie (57-530 Międzylesie, Plac Wolności 1) obejmująca budowę magazynu przeciwpowodziowego.

W skład dokumentacji wchodzi:
Projekt architektoniczno-budowlany – załącznik nr 9 do SWZ;
Projekt techniczny część ogólnobudowlana - załącznik nr 10 do SWZ;
Projekt techniczny część elektryczna - załącznik nr 11 do SWZ;
Projekt zagospodarowania terenu – załącznik nr 12 do SWZ;
STWiORB cz. ogólnobudowlana – załącznik nr 13 do SWZ;
STWiORB cz. elektryczna – załącznik nr 14 do SWZ;
Załączniki do projektu budowlanego – załącznik nr 15 do SWZ;
Przedmiar część ogólnobudowlana + ocieplenie - załącznik nr 16 do SWZ;
Przedmiar część elektroniczna - załącznik nr 17 do SWZ;
Ocieplenie – przekroje – załącznik nr 18 do SWZ;
Ocieplenie rzut parteru – załącznik nr 19 do SWZ.

5. Załącznikami ukazującymi obszar i zakres prowadzenia robót, szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne jest: Projekt architektoniczno-budowlany – załącznik nr 9 do SWZ; Projekt techniczny część ogólnobudowlana - załącznik nr 10 do SWZ; Projekt techniczny część elektryczna - załącznik nr 11 do SWZ; Projekt zagospodarowania terenu – załącznik nr 12 do SWZ;
6. Szczegółowy zakres rzeczowy i ilościowy robót określają Przedmiary Robót stanowiące: Załącznik nr 16 – Przedmiar część ogólnobudowlana, Załącznik nr 17 – Przedmiar część elektroniczna. Przedmiar jest materiałem pomocniczym do określenia ceny wykonania zamówienia i powinien być zweryfikowany pod względem zgodności ze stanem faktycznym przez Wykonawcę podczas wizji w terenie.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na obiekcie wizji lokalnej i zapoznania się ze stanem faktycznym. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zaniechanie tych czynności przez Wykonawcę, a w konsekwencji nieoszacowanie wartości pełnego zakresu robót, nie będzie w przyszłości skutkować ze strony Wykonawcy żądaniami robót dodatkowych.
8. Wszystkie wyszczególnione w przedmiarach, opisach, specyfikacjach technicznych, itp. nazwy własne urządzeń, materiałów są podane do określenia standardu oraz właściwości technicznych i należy je traktować pomocniczo w procesie przygotowania oferty. Należy przyjąć, że we wszystkich takich przypadkach wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Zastosowane przez Wykonawcę urządzenia, materiały do realizacji przedmiotu zamówienia nie mogą jednak posiadać parametrów technicznych i właściwości gorszych niż wyszczególnione w dokumentach przetargowych.
9. Prace ziemne można rozpocząć po pełnym zidentyfikowaniu urządzeń infrastruktury naziemnej i podziemnej, ich oznakowaniu i zabezpieczeniu.
10. W przypadku natrafienia w czasie robót na nie ujęte dokumentacją lub inwentaryzacją projektową urządzenia podziemne, należy przerwać roboty, zabezpieczyć wykop i powiadomić zamawiającego i odpowiednie jednostki.
11. Odbioru wykonania przedmiotu zamówienia dokona komisja powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie. Protokół odbioru końcowego będzie uzupełniony kompletem dokumentacji przewidzianej zakresem wykonania przedmiotu zamówienia.
12. Zakupione i wbudowane materiały muszą odpowiadać Polskim Normom, wymogom, które określa art. 10 Ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. Wykonawca jest posiadaczem i wytwórcą wszystkich odpadów powstałych w wyniku prac budowlanych.
13. Na każdym etapie prowadzonych prac, należy zapewnić dojazd do przyległych nieruchomości i zagród bądź dróg bocznych do nich prowadzących.
PODWYKONAWSTWO
1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421148-3 - Instalowanie bram

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

571950 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

728219,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

571950,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7492089698

7.3.3)Ulica

Kłosowa 4

7.3.4)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

7.3.5)Kod pocztowy

47-206

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

część elektryczna - Hugel Sp. z o.o.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

571950 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Międzylesie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 571 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Kędzierzyn-Koźle). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.