Bezgotówkowe wydawanie artykułów spożywczych (z wyłączeniem napojów zawierających alkohol oraz produktów tytoniowych)i artykułów kosmetycznych dla klientów MOPR w Piotrkowie Tryb.
Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Bezgotówkowe wydawanie artykułów spożywczych (z wyłączeniem napojów zawierających alkohol…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=425, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | w Piotrkowie Trybunalskim |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 004700898 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Adama Próchnika 34 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Piotrków Trybunalski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | mopr@mopr.piotrkow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mopr.piotrkow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-9612888f-03e3-4698-9b4c-468b269d37a1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00294730 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00205440 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Bezgotówkowe wydawanie artykułów spożywczych (z wyłączeniem napojów zawierających alkohol oraz produktów tytoniowych)i artykułów kosmetycznych dla klientów MOPR w Piotrkowie Tryb. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | usługa bezgotówkowego wydawania artykułów spożywczych (z wyłączeniem napojów zawierających alkohol oraz produktów tytoniowych) i artykułów kosmetycznych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim 1) Szacunkowa liczba świadczeniobiorców miesięcznie – od 10 do 50 osób. 2) Szacunkowa wartość jednego zasiłku wynosi od 20,00 zł do 1 000,00 zł miesięcznie. 3) Wymaga się aby Wykonawca posiadał co najmniej 1 placówkę handlową prowadzącą sprzedaż detaliczną w miejscu dogodnym komunikacyjnie, w różnych rejonach miasta w Piotrkowie Trybunalskim: Rejon I – północno - zachodni , Rejon II – południowo - zachodni, Rejon III – północno – wschodni, Rejon IV – południowo – wschodni, gdzie granice rejonów wyznacza ulica Słowackiego dzieląc miasto na północ i południe oraz linia kolejowa dzielącą miasto na wschód i zachód 4) Wymaga się aby placówki handlowe były otwarte od godz. 7.00 do godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, a w soboty minimum 4 godziny. 5) Wykonawca powinien posiadać w ciągłej sprzedaży pełny asortyment artykułów spożywczych. Wykaz podstawowych artykułów, które powinny być w ciągłej sprzedaży zawiera Załącznik nr 1. 6) Zastrzega się, że podany asortyment w Załączniku nr 1 stanowi jedynie wykaz najczęściej kupowanych towarów i może ulec zmianie w miarę zaistniałych potrzeb. 7) Oferowany towar musi być świeży i musi posiadać świadectwa jakości oraz spełniać wszelkie aktualnie obowiązujące normy i przepisy wymagane w zakresie żywności. Ponadto wszystkie artykuły spożywcze powinny być w przystępnych cenach, a równocześnie dobrej jakości. 8) Artykuły spożywcze będą wydawane na podstawie zlecenia wystawionego na konkretną placówkę handlową. Zlecenie będzie określało między innymi: imię i nazwisko, nr decyzji, kwotę jaką klient może zrealizować w ramach jednego świadczenia oraz termin realizacji świadczenia. 9) Zabrania się wydawania klientom skierowanym przez Zamawiającego napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych. 10) Rozliczenia dokonywane będą na podstawie faktur przedstawionych co miesiąc przez Wykonawcę. 11) Zgodnie z art. 99 ust. 4 i ust. 5 ustawy Pzp jeżeli w przedmiocie zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy pochodzenie, należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza zastosowanie produktów równoważnych na cały asortyment stanowiący przedmiot zamówienia, tj. produktów innych producentów niż wymienione w dokumentach z zastrzeżeniem, aby każdy artykuł spożywczy był o takich samych lub lepszych parametrach jakościowych, walorach smakowych, estetycznych, zachowaniu się podczas obróbki gastronomicznej niż wymienione w Załączniku nr 1 do SWZ. W takim przypadku należy zaznaczyć, jakiego produktu dotyczy oferta równoważna. 2. Nie dokonano podziału zamówienia na części. Postępowanie dotyczy usługi wykonywanej na rzecz jednolitej grupy osób podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami organizacyjnymi i technicznymi związanymi z rozstrzygnięciem postępowania oraz wykonania zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. 3. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 55900000-9 - Usługi handlu detalicznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-06-01 do 2026-05-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001089798 |
| 4.3.3.) | Ulica | Żwirki 11 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Piotrków Trybunalski |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 218604,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00247645/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 158749,30 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →