Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 326 320,15 zł przewyższa kwotę 59 501,25 zł, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przeprowadzenie zewnętrznych kompleksowych testów penetracyjnych i testów bezpieczeństwa platformy Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej (MSIM)

Zamawiający Województwo Małopolskie (Kraków, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Przeprowadzenie zewnętrznych kompleksowych testów penetracyjnych i testów bezpieczeństwa…”. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Województwo MałopolskieKraków, Małopolskieopublikowano 17 czerwca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 326 320,15 zł przewyższa kwotę 59 501,25 zł, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351554287

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Basztowa 22

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-156

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

12/6160320

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje.strategiczne@umwm.malopolska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7b106f7-c595-40da-af96-566c34b5ce54

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie zewnętrznych kompleksowych testów penetracyjnych i testów bezpieczeństwa platformy Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej (MSIM)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b7b106f7-c595-40da-af96-566c34b5ce54

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294545

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00163888

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IS-I.272.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

623375,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

48375,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie zewnętrznych kompleksowych testów penetracyjnych i testów bezpieczeństwa platformy Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej (MSIM).
Obszary testowe (perspektywa zewnętrzna – blackbox):
1) Testy bezpieczeństwa aplikacji i uwierzytelniania
2) Testy autoryzacji i kontroli dostępu
3) Testy podatności aplikacyjnych
4) Testy bezpieczeństwa API
5) Testy kryptografii i ochrony danych
6) Testy konfiguracji i komponentów
7) Testy odporności i dostępności
8) Testy monitorowania i logowania
9) Testy zgodności i prywatności
10) Testy warstwy ekspozycji.

4.5.3.)Główny kod CPV

72254000-0 - Testowanie oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72810000-1 - Usługi audytu komputerowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 326 320,15 zł przewyższa kwotę 59 501,25 zł, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

326320,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

326320,15 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72254000-0Testowanie oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Małopolskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72254000-0 (Testowanie oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.