ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży strunobetonowej w Nadleśnictwie Lubichowo

Zamawiający Nadleśnictwo Lubichowo (Lubichowo, Pomorskie) prowadził postępowanie „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży…”. Termin składania ofert minął 26 czerwca 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Nadleśnictwo LubichowoLubichowo, Pomorskie (powiat Starogardzki →)opublikowano 17 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 czerwca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    27 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresNadzór inwestorski nad budową wieży przeciwpożarowej z betonu strunowego, z obowiązkiem realizacji w Nadleśnictwie Lubichowo w województwie pomorskim. Zamówienie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach programu FEnIKS 2021-2027.

  • 2

    ZakresZamawiający to Nadleśnictwo Lubichowo z siedzibą przy ul. Leśnej 12 w Lubichowie, a postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego.

  • 3

    ZakresDokumenty zamówienia oraz składanie ofert odbywa się wyłącznie przez platformę e-propublico.pl.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO LUBICHOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190036789

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Leśna 12

1.5.2.)Miejscowość

Lubichowo

1.5.3.)Kod pocztowy

83-240

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lubichowo@gdansk.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-lubichowo

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży strunobetonowej w Nadleśnictwie Lubichowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-96888329-e7eb-4405-8880-0d67358d3ef5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293803

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00000109/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi nadzoru nad budową wieży przeciwpożarowej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027) Identyfikator funduszy UE: FEnIKS 20212027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?ZamawiajacyId=6fba2387-6b0b-4748-9c62-f6b4191d9888

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?ZamawiajacyId=6fba2387-6b0b-4748-9c62-f6b4191d9888

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający określa niezbędne
wymagania techniczne umożliwiające pracę na platformie e-ProPublico.pl tj.
a) stały dostęp do sieci Internet,
b) posiadanie dowolnej i aktywnej skrzynki poczty elektronicznej (e-mail),
c) komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 (lub nowszym) albo Linux,
d) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa - Platforma współpracuje z najnowszymi, stabilnymi wersjami wszystkich
głównych przeglądarek internetowych (Internet Explorer 10+, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera),
e) włączona obsługa JavaScript oraz Cookies

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Odrębnymi administratorami danych osobowych są:
1. Podmiot upoważniony: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Lubichowo, z siedzibą w Lubichowie,
przy ulicy Leśnej 12, 83-240 Lubichowo;
2. Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, z siedzibą w
Warszawie, przy ul. Kolejowej 5/7, 01-217 Warszawa
3. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w zakresie w jakim pełni funkcję Instytucji Zarządzającej (IZ) programem Fundusze
Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS 2021-2027) , z siedzibą przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926
Warszawa;
4. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w zakresie w jakim pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej (IP) FEnIKS 2021-2027 w ramach
Priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR Działania FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu,
zapobieganie klęskom i katastrofom, z siedzibą przy ul. Wawelskiej 52/54, 00-922 Warszawa;
5. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie w jakim pełni funkcję Instytucji Wdrażającej (IW)
FEnIKS 2021-2027 w ramach Priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR Działania FENX.02.04
Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom, z siedzibą przy ul. Konstruktorskiej 3A, 02-673 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZG.270.42.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad inwestycją obejmującą realizację:
1. Budowę dostrzegalni przeciwpożarowej-- wieży strunobetonowej na terenie Szkółki Leśnej Drewniaczki, w skład której
wchodzą następujące prace budowlane polegające na: budowie: wieży strunobetonowej z fundamentem, ogrodzeniu,
utwardzeniu terenu, wykonaniu instalacji zasilającej i teletechnicznej dostrzegalni, zaplanowanej w obrębie Wielki Bukowiec,
na działce nr. ewid.: 191/1. Prace budowlane zlokalizowane będą na terenie Nadleśnictwa Lubichowo Szkółka Leśna
Drewniaczki, gmina Skórcz, powiat Starogard gdański, województwo pomorskie. Szczegółowy zakres rzeczowy zadania
inwestycyjnego zawiera dokumentacja projektowa opracowana przez Firmę MBMT Spółka z o.o., ul. Forteczna 17b/10, 61 –
362 Poznań (załącznik nr 2 do SWZ).
2. Zamówienie obejmuje nadzór w imieniu zamawiającego nad realizacją inwestycji budowlanej (Pełnienie obowiązków
inspektora nadzoru zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tj. z dnia 6 marca 2025 r. (Dz.U. z 2025 r.
poz. 418)).

4.2.6.)Główny kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów w ramach
kryterium cena 100%

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w
odniesieniu do warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał co najmniej 1 usługę o wartości co najmniej 6000,00 zł brutto polegającą na prowadzeniu nadzoru inwestorskiego (tzn. w co najmniej 2 branżach: konstrukcyjno-budowlanej i elektrycznej) przez cały okres trwania budowy, do momentu jej zakończenia wraz z pozytywnym odbiorem, nad budową co najmniej jednej budowy obiektu o konstrukcji żelbetowej (przy czym przez jedną usługę rozumieć należy usługi wykonane na podstawie jednej umowy/kontraktu/zlecenia),
b) Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować:
 co najmniej jedną osobą na stanowisko inspektora nadzoru inwestorskiego branży konstrukcyjno-budowlanej posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
Wymagane doświadczenie pełnienia w okresie ostatnich 3 lat, liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego lub funkcji kierownika budowy na przynajmniej jednej robocie budowlanej zakończonej pozytywnym odbiorem końcowym, polegającej na budowie co najmniej jednej budowy obiektu o konstrukcji żelbetowej , przy czym funkcja inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika budowy musiała być pełniona przez co najmniej połowę okresu wykonywania robót budowlanych, a inspektor nadzoru inwestorskiego lub kierownik budowy uczestniczył przy ich zakończeniu i odbiorze końcowym robót
 co najmniej jedną osobą na stanowisko inspektora nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
Wymagane pełnienia w okresie ostatnich 3 lat, liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego lub funkcji kierownika robót elektrycznych lub funkcji kierownika budowy na przynajmniej jednej robocie budowlanej zakończonej pozytywnym odbiorem końcowym, polegającej na budowie co najmniej jednej budowy obiektu, obejmującej wykonanie robót branży elektrycznej wraz z infrastrukturą w postaci przyłączy i sieci zewnętrznych ww. branży, przy czym funkcja inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót elektrycznych lub kierownika budowy musiała być pełniona przez co najmniej połowę okresu wykonywania robót budowlanych.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. wykaz
usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu (rodzaju wykonanych usług), dat wykonania (dat
dziennych rozpoczęcia i zakończenia realizacji usług) i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane
(wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane
należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego
usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów –
oświadczenie Wykonawcy;
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami wykaz, o którym
mowa wyżej dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
2. wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za
świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia
publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg
wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ)

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. oświadczenia
Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z
dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył
odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami
potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór
oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej grupy kapitałowej stanowi załącznik nr 5 do SWZ)
92. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej
orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed
jej złożeniem,
3. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i
opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku
zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że
przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub
grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
4. zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub
właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109
ust. 1 pkt 1 PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek
na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia
dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na
ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych
należności, 5. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
6. oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw
wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ), o których
mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 PZP,
b) art. 109 ust. 1 pkt 1 PZP, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa
w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170),
c) art. 109 ust. 1 pkt 2 - 3 PZP
d) art. 109 ust. 1 pkt 5,7 - 10 PZP
e) art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na
Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Strony dopuszczają możliwość dokonania zmiany Umowy w trybie przewidzianym art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie

1) zmiany przedmiotu Umowy (poprzez jego ograniczenie) i wysokości wynagrodzenia Wykonawcy (poprzez jego odpowiednie zmniejszenie) w przypadku, gdy zmniejszeniu ulegnie zakres Inwestycji w stosunku do zakresów określonych w dokumentach postępowania na roboty budowlane dot. Inwestycji; 2) zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku: a) przedłużającej się procedury wyłonienia Wykonawcy, powodującej konieczność przedłużenia ostatecznego terminu realizacji przedmiotu niniejszej Umowy; b) działań organów administracji, w szczególności: przekroczenia zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. lub odmowy ich wydania przez organy administracji; c) opóźnień Wykonawcy robót budowlanych w realizacji Zadania inwestycyjnego, powodujących konieczność przedłużenia ostatecznego terminu realizacji przedmiotu niniejszej Umowy, w tym również opóźnienia spowodowanego koniecznością wykonania robót dodatkowych lub zamiennych; d) odstąpienia od Umowy lub wypowiedzenia umowy z Wykonawcą robót budowlanych; e) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej realizację Inwestycji (przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie bądź połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z niniejszej Umowy, których Wykonawca ani Zamawiający nie mogli przewidzieć i którym nie mogli zapobiec, ani ich przezwyciężyć i im przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przyjętą dla stosunków zobowiązaniowych). 3) zmian osobowych - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SWZ, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego. 2. Inne zmiany – strony dopuszczają możliwość zmiany osób upoważnionych do koordynowania realizacji przedmiotu Umowy w imieniu stron, korygowania oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści Umowy oraz zmiany redakcyjne umowy, które mogą polegać m.in. na zmianie tytułu projektu poprzez dostosowanie nomenklatury do faktycznego zakresu prac realizowanych na podstawie niniejszej umowy, w odniesieniu do pojęć zgodnych z ustawą Prawo budowlane. 3. Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności itp.). 4. Wszystkie zmiany umowy dokonywane są w formie pisemnej pod rygorem nieważności i muszą być dokonane przez upoważnionych przedstawicieli obu stron.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-26 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?ZamawiajacyId=6fba2387-6b0b-4748-9c62-f6b4191d9888

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-26 11:10

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71240000-2Usługi architektoniczne, inżynieryj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.06.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Nadleśnictwo Lubichowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubichowo.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71240000-2 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.