Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
496 469 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2026
Okres realizacji
do 6 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 496 469 zł – 707 061 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Zaolszany – etap II

Zamawiający Gmina Pyskowice (Pyskowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Zaolszany – etap II”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Wartość umowy: 496 469 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina PyskowicePyskowice, Śląskieopublikowano 17 czerwca 2026
Wartość umowy
496 469 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. (Racibórz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 496 468,65 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 496 468,65 zł do 707 060,88 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 6 listopada 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło przebudowy ul. Zaolszany, etap II.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pyskowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257593

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.)Miejscowość

Pyskowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-120

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.pyskowice.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.pyskowice.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Zaolszany – etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-41635167-042b-409b-bcc6-5cc6f3332018

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293571

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012869/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Przebudowa ul. Zaolszany-etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224623

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi publicznej
ul. Zaolszany znajdującej się w Pyskowicach na działkach o numerach 84, 1004/103, 205/14, 1142/70, 1135/51, 1141/70. obręb Pyskowice 240502_1.0001
• Powierzchnia projektowanej jezdni 3411,18 m2
• Powierzchnia pobocza 758,55 m2

Ogólny zakres opracowania obejmuje:

• Rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez frezowanie.
• Wykonanie koryta o głębokości 20 cm
• Wykonanie profilowania z zagęszczeniem mechanicznym
• Wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym sortowanym o gr. ponad 15 cm
• Wykonanie nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej AC16W grubości 4 cm warstwa wiążąca
• Nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej AC11S grubości 4 cm warstwa ścieralna
• Wykonanie pobocza z kruszywa łamanego z zagęszczeniem
• Regulacja pionowa włazów i zaworów

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w:
• dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki nr 5, 5 a do 5d do SWZ
• specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

496468,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

707060,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

496468,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6391005245

7.3.3)Ulica

Adamczyka 12

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

496468,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-06

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pyskowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pyskowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 496 469 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.