Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
150 386 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 150 386 zł – 164 970 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużony okres gwarancji i rękojmi na dostarczony i nasadzony materiał rośllinny tj na40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy budynkach Gminy Lubenia i terenu Kaskady Solankowej w Sołonce- dostawy

Zamawiający Gmina Lubenia (Lubenia, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy budynkach Gminy Lubenia i terenu Kaskady…”, wybierając ofertę wykonawcy SPA4GARDEN sp. z o.o. Wartość umowy: 150 386 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LubeniaLubenia, Podkarpackie (powiat Rzeszowski →)opublikowano 16 czerwca 2026
Wartość umowy
150 386 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SPA4GARDEN sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 150 386,39 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 150 386,39 zł do 164 970,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło dostaw związanych z zagospodarowaniem terenu, w tym żywych roślin, usług ogrodniczych i pielęgnacji zieleni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBENIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582128

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

131

1.5.2.)Miejscowość

Lubenia

1.5.3.)Kod pocztowy

36-042

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lubenia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lubenia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubenia

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy budynkach Gminy Lubenia i terenu Kaskady Solankowej w Sołonce- dostawy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d916c3c0-809a-421c-ab83-f75b8a845f2e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00292980

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088671/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy budynkach Gminy Lubenia i terenu Kaskady Solankowej w Sołonce- dostawy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027 Działanie: FEPK.06.01 Zrównoważony rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych w ramach projektu o dofinansowanie pn Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00220714

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271/12/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

125616,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa sadzonek krzewów, bylin, traw i roślin ozdobnych na wskazane przez Zamawiającego miejsce oraz wykonanie nasadzeń, w tym z uwzględnieniem prac przygotowawczych dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą „Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy budynkach Gminy Lubenia i terenu Kaskady Solankowej w Sołonce- dostawy” W ramach projektu o dofinansowanie pn Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF, w tym:
1) Oznakowanie i zabezpieczenie obszaru prac;
2) Wstępne oczyszczenie terenu;
3) Przygotowanie miejsc/gruntu pod nasadzenia;
4) Zakup i transport materiału sadzeniowego;
5) Zabezpieczenie i przechowywanie materiału sadzeniowego;
6) Wykonanie sadzeń;
7) Zabezpieczenie nasadzeń;
Szczegółowy zakres zamówienia zawarto w Opisie Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77315000-1 - Usługi w zakresie siewu

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

150386,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164970,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

150386,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPA4GARDEN sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL6772480954

7.3.3)Ulica

Stańczyka, 14/97,

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-126

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

150386,39 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

03121100-6Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubenia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubenia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 150 386 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 03121100-6 (Żywe rośliny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SPA4GARDEN sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.