Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIKul. Leśnej Paproci 8, 45-920 Opole

Wartość umowy
820 410 zł
Umowa zawarta
15 czerwca 2026
Okres realizacji
140 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 820 410 zł – 1 047 023 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII.

Zamawiający Miasto Opole (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK. Wartość umowy: 820 410 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto OpoleOpole, Opolskieopublikowano 16 czerwca 2026
Wartość umowy
820 410 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK (Opole), wspólnie z: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIKul. Leśnej Paproci 8, 45-920 Opole.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 820 410,00 zł (umowę zawarto 15 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 820 410,00 zł do 1 047 023,04 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 140 dni.

  • 5

    Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO OPOLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141266800000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1A

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-015

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@um.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opole.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,228093,1e0fad8410127b441df58710db98c7a8.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1383354-2f00-44ed-bee4-47b1f3c75815

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00292520

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043522/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00188667

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII.
Zamówienie obejmuje budowę boiska o nawierzchni trawiastej wraz z wyposażeniem, budowę 14-tu miejsc postojowych, budowę drogi manewrowej i utwardzeń terenu, remont istniejącego zjazdu oraz budowę obiektów małej architektury w ramach zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Żerkowice - Dzielnica XIII".
Ogólny zakres robót do wykonania:
- roboty przygotowawcze,
- roboty ziemne,
- wykonanie nawierzchni trawiastej,
- wykonanie elementów małej architektury,
- ukształtowanie terenu,
- wykonanie miejsc postojowych wraz z drogą manewrową
Szczegółowy zakres prac należy wykonać zgodnie z projektem zagospodarowania terenu oraz z projektem architektoniczno-budowlanym, projektami technicznymi i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928200-0 - Ogrodzenia

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

820410,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1047023,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

820410,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIKul. Leśnej Paproci 8, 45-920 Opole

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7540136416

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

820410,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

140 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia: do 140 dni od daty podpisania umowy, lecz nie później niż 31.08.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Opole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 820 410 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRNŻOWO-USŁUGOWE BEST-OPEBEL S.C. MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.