Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
469 407 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
do 26 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 469 407 zł – 792 462 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

MODERNIZACJA DRÓG GMINNYCH

Zamawiający Gmina Kocmyrzów - Luborzyca (Luborzyca, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „MODERNIZACJA DRÓG GMINNYCH”, wybierając ofertę wykonawcy PRODIM Sp. z o.o. Wartość umowy: 469 407 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Kocmyrzów - LuborzycaLuborzyca, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 16 czerwca 2026
Wartość umowy
469 407 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRODIM Sp. z o.o. (Kraków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 469 406,61 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 469 406,61 zł do 792 462,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 26 lipca 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczy modernizacji dróg gminnych i zostało przeprowadzone w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kocmyrzów - Luborzyca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555766

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 7

1.5.2.)Miejscowość

Luborzyca

1.5.3.)Kod pocztowy

32-010

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

12/ 387-14-10

1.5.8.)Numer faksu

12/ 387-14-10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugkocmyrzowluborzyca/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29316d5c-8a01-448e-b3d5-a23274a34a39

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

MODERNIZACJA DRÓG GMINNYCH

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29316d5c-8a01-448e-b3d5-a23274a34a39

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291436

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048746/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja dróg gminnych - wykonanie nawierzchni asfaltowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00241124

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

746639,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji, tj. naprawy następujących dróg gminnych:

1) Modernizacja drogi gminnej w m. Czulice 600351K km 0+000 – 0+440, dz. ewid. 6, 97;

2) Modernizacja drogi gminnej ul. Cyprysowa w m. Prusy km 0+000 – 0+210, dz. ewid. 287/4;

3) Modernizacja drogi gminnej w m. Wiktorowice nr 600256K km 0+000 – 0+220, dz. ewid. 213/14.

Główny zakres prac do wykonania w ramach realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje: uzupełnienia ubytków w w/w drogach, wyprofilowanie spadków, sfrezowanie istniejących warstw ścieralnych z betonu asfaltowego oraz położenie nowej warstwy nawierzchni, utwardzenie poboczy, zgodnie ze wskazaną poniżej dokumentacją techniczną.

Bardziej szczegółowy opis techniczny realizacji przedmiotu zamówienia przedstawia dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, stanowiące odpowiednio załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2 do SWZ oraz dodatkowo przedmiar robót /załączony do dokumentacji postępowania – wyłącznie pomocniczo/ - załącznik nr 3 do SWZ .

4.5.3.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

469406,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

792462,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

469406,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRODIM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6783196961

7.3.3)Ulica

ul. Blokowa 14

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-752

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty przygotowawcze, ziemne, wykończenia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

469406,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kocmyrzów - Luborzyca prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Luborzyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 469 407 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRODIM Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.