Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Kwota jedynej oferty w postępowaniu tj. 473 919,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej na odcinku Siedlisko - Różanówka

Zamawiający Urząd Gminy Siedlisko (Siedlisko, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej na odcinku Siedlisko -…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Urząd Gminy SiedliskoSiedlisko, Lubuskieopublikowano 15 czerwca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Kwota jedynej oferty w postępowaniu tj. 473 919,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    Zamówienie udzielono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Urząd Gminy Siedlisko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770385

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Zamkowy, 6

1.5.2.)Miejscowość

Siedlisko

1.5.3.)Kod pocztowy

67-112

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 388 32 11

1.5.8.)Numer faksu

68 388 32 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@siedlisko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siedlisko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d21ddbc-def6-4f5d-8525-b8f434395e6e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej na odcinku Siedlisko - Różanówka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d21ddbc-def6-4f5d-8525-b8f434395e6e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290912

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080796/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej na odcinku Siedlisko-Różanówka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261489

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RBI.272.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325203,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, w tym zgłoszenia robót budowlanych lub innej decyzji wynikającej z prawa budowlanego, umożliwiającej realizację robót budowlanych zgodnie z obowiązującym prawem oraz standardami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

• Odcinek A – od km 6+075,00 do km 7+817,00,
• Odcinek B – od km 8+495,00 do km 9+650,00.
wg kilometrażu byłej drogi DW321
2. Parametry techniczne drogi przyjąć zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi dotyczącymi dróg publicznych:
1) Droga klasy „L”
2) Droga jednojezdniowa, dwupasowa
3) Dopuszczalny nacisk osi pojazdu: 80 kN
4) Szerokość jezdni: 5,5 m
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w zał. nr 1 SWZ. Zakres zamówienia obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Kwota jedynej oferty w postępowaniu tj. 473 919,00 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Siedlisko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siedlisko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.