ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku

Zamawiający Miasto Szczecinek (Szczecinek, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Limanowskiego 20 w…”. Termin składania ofert minął 2 lipca 2026, 10:00. Wadium: 30 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto SzczecinekSzczecinek, Zachodniopomorskie (powiat Szczecinecki →)opublikowano 12 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
30 000 zł
Termin składania ofert
2 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzebudowa kamienicy przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku z robotami rozbiórkowymi, instalacyjnymi i wykończeniowymi, w tym wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacja instalacji elektrycznej i sanitarnej. Zamówienie obejmuje prace od rozbiórki po wykończenie wnętrz.

  • 2

    ZakresInwestycja realizowana jest dla Miasta Szczecinek na terenie zabudowy wielorodzinnej w centrum Szczecinka (woj. zachodniopomorskie).

  • 3

    ZakresZamówienie ujęte jest w planie postępowań pod numerem 2026/BZP 00015690/07/P, pozycja 1.1.21.

  • 4

    ZakresPostępowanie prowadzi zewnętrzny podmiot: Doradztwo i obsługa zamówień publicznych Honorata Mauer z Szczecinka.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO SZCZECINEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 13

1.5.2.)Miejscowość

Szczecinek

1.5.3.)Kod pocztowy

78-400

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.szczecinek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szczecinek.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Doradztwo i obsługa zamówień publicznych Honorata Mauer

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6731737706

1.11.3.)Ulica

Polna 29F/12

1.11.4.)Miejscowość

Szczecinek

1.11.5.)Kod pocztowy

78-400

1.11.6.)Województwo

zachodniopomorskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zamowiona.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.szczecinek.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1df75113-1c55-43a6-9799-95bbf1ff6bc3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00288773

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015690/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1df75113-1c55-43a6-9799-95bbf1ff6bc3

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacj a między Zamawiaj ącym
a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https ://ezamowienia. gov.pl.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej (nie dotyczy składania ofert).

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu, z
wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce
„Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności
przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również
dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa
Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym,
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie
ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym
lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaj e się do przesyłanej wiadomości
uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ
wewnętrzny).
10) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta
„Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do
komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na
Platformie e-Zamówienia.
11) Wszelka korespondencja kierowana do zamawiającego powinna być sygnowana wskazanym nr referencyjnym sprawy
ZP.271.24.2026
12) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
13) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
14) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz
informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia.
15) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz
udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
16) W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej (nie dotyczy składania ofert).
17) Wykonawca ma obowiązek śledzić informacje na Platformie. Podstawowym źródłem informacji jest Platforma e-zamówienia,
wszelkie fakultatywne powiadomienia za pomocą
poczty e-mail obciążone są ryzykiem błędów związanych z działaniem serwerów pocztowych, na których działanie zamawiający nie
ma wpływu.
Pełna informacja o wymaganiach technicznych zawarta jest w sekcji VIII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Określono w sekcji XL SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Określono w sekcji XL SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.24.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej następujący zakres robót: Wykonanie i oddanie inwestycji pn. „Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku” oraz usunięcie jej wad, stwierdzonych w trakcie wykonywania robót budowlanych oraz w okresie rękojmi za wady fizyczne i gwarancji jakości, która będzie mogła samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną w zakresie określonym w:
1) projekcie architektoniczno-budowlanym (obejmującym przebudowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego, przebudowę lokalu nr 2 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym oraz przebudowę wewnętrznej instalacji gazowej w lokalach mieszkalnych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym),
2) projekcie technicznym/wykonawczym (obejmującym remont lokali mieszkalnych, remont części wspólnych budynku, przebudowę klatki schodowej, przebudowę wewnętrznych instalacji wod.-kan., gaz. i elektrycznych)
3) STWiORB,
4) przedmiarach robót,
5) decyzji udzielającej pozwolenia na budowę znak AB.6740.1.159.2025.AP z dnia 24.06.2025 r.
6) decyzji udzielającej pozwolenia na budowę nr 544/2023/2024 z dnia 16.02.2024 r. (znak AB.6740.1.544.2023.MT) przeniesionej decyzją znak AB.6740.1.252.2024.AC z dnia 27.08.2024 r. na rzecz Miasta Szczecinek.
2. Szczegółowy zakres robót, o którym mowa w ust. 1 określa dokumentacja projektowa oraz
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
3. Przedstawione, do specyfikacji warunków zamówienia, przedmiary robót są tylko materiałem informacyjnym i nie stanowią zestawienia planowanych prac i przewidywanych wszystkich kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. Roboty nie ujęte w przedmiarach
robót, a występujące w projekcie architektoniczno – budowlanym, projekcie technicznym/wykonawczym, lub z nich wynikające, nie są robotami dodatkowymi. W przypadku rozbieżności pomiędzy przedmiarem robót, projektem architektoniczno – budowlanym, projektem technicznym/wykonawczym, decydujący dla ustalenia zakresu robót jest ww. dokumentacja projektowa. Wykonawca nie może żądać zapłaty dodatkowego wynagrodzenia, jeżeli na etapie realizacji inwestycji okaże się, iż nie uwzględnił on elementów opisanych w ww. dokumentacji projektowej.
4. Inwestycja dofinansowana jest ze środków budżetu państwa, w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego, pochodzącego ze środków Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego.
5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
W przypadku gdy w załącznikach stanowiących opis przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
7. Zakończenie realizacji przedmiotu zamówienia, obejmujące wykonanie całości robót budowlanych, przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej
i powykonawczej, zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy albo uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, jeżeli będzie wymagana, oraz przekazanie Zamawiającemu obiektu – w terminie do dnia 30.09.2027 r. Zamawiający określa termin realizacji przedmiotu zamówienia poprzez podanie konkretnej daty
z uwagi na konieczność pełnego rozliczenia w związku z dofinansowaniem ze środków rządowego programu budownictwa mieszkaniowego, pochodzącego ze środków Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223821-7 - Elementy gotowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45431200-9 - Kładzenie glazury

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421141-4 - Instalowanie przegród

45442100-8 - Roboty malarskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262300-4 - Betonowanie

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-09-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

Zdolności technicznej lub zawodowej:

1.1 wykonanie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na przebudowie, rozbudowie lub remoncie budynku mieszkalnego wielorodzinnego lub użyteczności publicznej na kwotę 1 000 000,00 zł brutto, potwierdzonej, że te roboty budowlane zostały wykonane należycie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu:

1. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wskazanym przez zamawiającego dołączonym przez wykonawcę do oferty. Wzór oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia z postępowania stanowi załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
2 odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej:

- wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty
te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. Wzór wykazu wykonanych robot stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ;

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym:
1) Formularz ofertowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ;
2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału
w postępowaniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców;
3) Pełnomocnictwo do składania oświadczeń w imieniu wykonawcy w postaci dokumentu elektronicznego lub w elektronicznej kopii dokumentu potwierdzonej przez mocodawcę lub notariusza;
4) Wykaz części zamówienia, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani (Załącznik nr 6 do SWZ) - (jeżeli dotyczy);
5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy
do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (Załącznik
nr 7 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów
- (jeżeli dotyczy);
6) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie
w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby (Załącznik nr 8 do SWZ) - (jeżeli dotyczy).
7) Potwierdzenie udziału w wizji lokalnej (Załącznik nr 10 do SWZ).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w kwocie

30 000,00 zł 2. Wadium należy wnieść przed terminem składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2023 r. poz. 462). 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego Miasto Szczecinek - Urząd Miasta Szczecinek, ul. Plac Wolności 13, 78-400 Szczecinek –– Bank Spółdzielczy w Jastrowiu, numer rachunku 06 8935 0009 1300 4758 2000 0170, wpisując w tytule przelewu „Wadium w postępowaniu nr ZP.271.24.2026”. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym zamawiającego, przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert. 6. Zamawiający wymaga w przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądzu wadium nieodwołalnego i bezwarunkowego, z którego wynika, że roszczenie Miasta Szczecinek zostanie zaspokojone bez obowiązku spełnienia jakichkolwiek warunków związanych z oceną zasadności roszczenia przez wykonawcę oraz warunków, które nie są w nim wymienione.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, która stanowi załącznik
nr 5 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-30 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-30 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-29

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
    Termin wizji lokalnej ustala się na dzień 18.06.2026 r. godz. 10:00. Zbiórka zainteresowanych Wykonawców odbędzie się przy budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym przy ul. Limanowskiego 20 w Szczecinku.
    Osoba do kontaktu: Sylwia Kolasińska tel. 94 37 140 86.
    Wszelkie koszty związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej ponosi samodzielnie każdy Wykonawca.
    Udział w wizji lokalnej potwierdzony zostanie dokumentem stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
    Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia podczas wizji lokalnej wypełnionego dokumentu, o którym mowa powyżej. Dokument musi zawierać dane osób uczestniczących w wizji lokalnej (imiona, nazwiska i numery dowodów osobistych osób) oraz Wykonawcy (nazwa firmy i dane adresowe), którego reprezentują. Zamawiający na dokumencie tym potwierdzi udział Wykonawcy w wizji lokalnej. Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia dokumentu, o którym mowa powyżej, do składanej oferty.
    Brak udziału w wizji lokalnej Wykonawcy skutkuje odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
    UZASADNIENIE
    Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty dla pewności, że wykonawca będzie dobrze zaznajomiony ze stanem faktycznym obiektu i prawidłowo skalkuluje cenę oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
  2. 2.
    Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, kierując się względami technologicznymi , organizacyjnymi, nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, trudnościami w koordynacji działań różnych wykonawców, które mogłoby poważnie zagrozić terminowemu i właściwemu wykonaniu prac oraz koniecznością zapewnienia pełnej odpowiedzialności formalno-prawnej za końcowy rezultat inwestycji tj. skuteczne zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy albo uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
    Przebudowa budynku to proces, w którym poszczególne roboty (m.in. instalacyjne, konstrukcyjne, wykończeniowe) są ściśle ze sobą powiązane i muszą być realizowane w określonym ciągu technologicznym. Podział tych zadań na odrębne kontrakty doprowadziłby do sytuacji, w której opóźnienie jednego z wykonawców wstrzymywałoby front robót dla pozostałych, generując wzajemne roszczenia odszkodowawcze i paraliżując proces Powierzenie różnych etapów (m.in. instalacji elektrycznych, sanitarnych czy elewacji) odrębnym wykonawcom utrudnia wyegzekwowanie odpowiedzialności za wady i prawidłowe funkcjonowanie całego obiektu. Jeden Generalny Wykonawca gwarantuje pełną, niepodzielną odpowiedzialność z tytułu gwarancji i rękojmi za cały obiekt, co zabezpiecza interes publiczny i finanse Zamawiającego.
    Biorąc pod uwagę powyższe argumenty techniczne, organizacyjne i prawne, Zamawiający uznał, że podział zamówienia na części niosłoby za sobą poważne ryzyko niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia. Jedynym racjonalnym sposobem gwarantującym uzyskanie zamierzonego celu inwestycyjnego – tj. bezpiecznego i w pełni zalegalizowanego budynku oddanego do użytkowania – jest powierzenie całości robót jednemu podmiotowi. Jednocześnie decyzja ta nie ogranicza dostępu do zamówienia małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP), które mogą ubiegać się o realizację zamówienia w formie konsorcjum lub przy udziale podwykonawców.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Szczecinek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecinek.
Tak. Wadium określono na 30 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.