ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Rozbudowa z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – V etap.

Zamawiający Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku (Szczecinek, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Rozbudowa z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – V…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 10:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
2 września 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    14 sierpnia 2026

    Termin ofert: 2 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest rozbudowa z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku w ramach etapu V, z podziałem na 2 części.

  • 2

    TerminTermin realizacji całego przedmiotu zamówienia upływa 15.12.2026 r., a zamawiający przekaże teren budowy w terminie 3 dni od daty podpisania umowy.

    Źródło: Załącznik nr 10 - Wzór umowy
  • 3

    WarunkiZamawiający wymaga 36 miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi liczonego od dnia przekazania całości zamówienia protokołem końcowym odbioru robót, a wykonawca musi zapewnić kierownika robót w branży sanitarnej z odpowiednimi uprawnieniami.

    Źródło: Załącznik nr 10 - Wzór umowy
  • 4

    ZakresZamówienie obejmuje dwie części: część nr 1 to wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, a część nr 2 to wykonanie instalacji sprężonego powietrza, przy czym zakres robót ma być realizowany na podstawie projektu budowlanego, STWiOR i przedmiarów jako materiałów pomocniczych.

    Źródło: SWZ
  • 5

    ZakresWarunek finansowy wymaga OC co najmniej 300.000,00 zł dla części 1 i 50.000,00 zł dla części 2, a przy ofercie na dwie części łącznie 350 tysięcy złotych.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Wielobranżowy Zakład Usługowy Stanisław Kulikowski, który złożył jedyną ofertę.
  • W tej branży w województwie zachodniopomorskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,7 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330958087

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 61

1.5.2.)Miejscowość

Szczecinek

1.5.3.)Kod pocztowy

78-400

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@straz.szczecinek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.straz.szczecinek.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – V etap.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8b06105-dbbe-4094-ac88-3f40f2857141

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393062

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00370426/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – V etap.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b8b06105-dbbe-4094-ac88-3f40f2857141

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-b8b06105-dbbe-4094-ac88-3f40f2857141
3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia:
ocds-148610-b8b06105-dbbe-4094-ac88-3f40f2857141

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
2. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
3. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
5. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
6. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
7. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@straz.szczecinek.pl (nie dotyczy składania ofert, które są składane wyłącznie za pomocą portalu e-Zamówienia).
8. Dopuszcza się przesyłanie wezwań o uzupełnienie oferty, o wyjaśnienie oferty i odpowiedzi oraz informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej jak ePUAP lub poczta elektroniczna.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informuję, że zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, ul. 1-go Maja 61, 78-400 Szczecinek;
 Komendant Powiatowy PSP wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, sekretariat@straz.szczecinek.pl;
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na rozbudowę z przebudową istniejących obiektów Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – V etap, PT.2370.1.2026;
 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”;
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

PT.2370.2.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

WYKONANIE INSTALACJI WENTYLACJI MECHANICZNEJ I KLIMATYZACJI

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

WYKONANIE INSTALACJI SPRĘŻONEGO POWIETRZA

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45231500-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów sprężonego powietrza

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp Zamawiający ustanawia warunki udziału w postępowaniu, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej (w częściach nr 1 i 2) oraz zdolności technicznej lub zawodowej (w części nr 1).
2. W odniesieniu do sytuacji ekonomicznej i finansowej, warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
1) Dla części nr 1 - posiada aktualne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 300.000,00 zł (trzysta tysięcy złotych),
2) Dla części nr 2 - posiada aktualne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 50.000,00 zł (pięćdziesiąt tysięcy złotych),
W przypadku złożenia oferty na dwie części należy wykazać posiadanie ww. ubezpieczenia na kwotę 350 tysięcy złotych.
2. Dotyczy części nr 1: W odniesieniu do zdolności technicznej lub zawodowej, warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną dotyczącą wykonania instalacji wentylacji mechanicznej i/lub klimatyzacji o wartości minimum 200.000,00 zł (dwieście tysięcy złotych) brutto, poświadczonej, że roboty zostały wykonane w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku – na podstawie złożonych dokumentów i oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
W części nr 2 Zamawiający nie ustanawia warunku dotyczącego posiadania zdolności technicznej lub zawodowej.
3. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia.
4. Jeżeli wykonawca przedłoży certyfikat potwierdzający zdolność wykonawcy, Zamawiający uzna spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie objętym tym certyfikatem.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Na podstawie art. 273 ustawy Pzp Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu
3. Do podmiotowych środków dowodowych stosuje się Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r., poz.2415), zwane dalej „rozporządzeniem”.
4. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) Dla części nr 1 - Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których roboty zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem) - wzór stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ,
2) Dla części nr 1 i 2: Dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
Wykonawca może, zamiast podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyć ważny certyfikat wykonawcy wydany zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych – w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego.
Jeżeli certyfikat wykonawcy nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez Zamawiającego, wykonawca jest zobowiązany do złożenia pozostałych wymaganych podmiotowych środków dowodowych w zakresie nieobjętym certyfikacją.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

a) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile pełnomocnictwo nie wynika z ogólnodostępnych lub załączonych do oferty dokumentów rejestrowych jak np. KRS, Wypis z CEIDG;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania sie o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców;
d) Kosztorysy uproszczone;
e) Dowód wniesienia wadium – dotyczy części nr 1.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Dla części nr 1 - 5000 zł. Dla części nr 2 - brak wadium.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1) Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu umowy. Wszelkie kontakty, korespondencja, oświadczenia i zawiadomienia między uczestnikami konsorcjum, a zamawiającym będą się odbywać za pośrednictwem pełnomocnika.
2) W przypadku wybrania za najkorzystniejszą oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający zażąda przed zawarciem umowy, kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

3. Poza możliwościami zmiany umowy na podstawie art. 455 Pzp dopuszcza się zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku zaistnienia którejkolwiek z okoliczności określonej poniżej:
1) jeżeli zmiana umowy jest korzystna dla Zamawiającego, np. obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy w trakcie realizacji umowy – w każdym przypadku,
2) zmiana terminu realizacji zamówienia – w przypadku, jeżeli Zamawiający wstrzymał realizację inwestycji lub jej istotnej części z powodów niezawinionych przez Wykonawcę (nie dotyczy warunków atmosferycznych) lub w przypadku, jeżeli Zamawiający dokonuje istotnej zmiany przedmiotu zamówienia, w tym dotyczącej wystąpienia robót dodatkowych, który w jego ocenie wymaga dodatkowego czasu na realizację zamówienia;
3) zmiana przedmiotu zamówienia – w przypadku zmiany przepisów prawa konieczna jest zmiana przedmiotu zamówienia lub w przypadku wystąpienia błędów w dokumentacji projektowej, w przypadku wystąpienia odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenu budowy, w szczególności napotkania nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych lub w przypadku, jeżeli w trakcie realizacji inwestycji okaże się, że zmiana przedmiotu zamówienia jest korzystna dla Zamawiającego,
4) inna istotna zmiana umowy w zakresie, którego nie można przewidzieć na etapie sporządzenia niniejszej SWZ - w przypadku wystąpienia nadzwyczajnej okoliczności, której nie można było przewidzieć na etapie sporządzenia niniejszej SWZ, a która spowoduje że prawidłowe wykonanie zamówienia będzie uzależnione od tej zmiany,
5) zmiana warunków płatności – w przypadku zmiany sposobu dokonywania płatności przez instytucję współfinansującą.
Wszelkie zmiany do umowy wymagają zgody obydwu stron.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-02 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Oferta sporządzona w języku polskim w postaci lub formie elektronicznej, podpisana podpisem kwalifikowanym, zaufanym lub osobisty ma być złożona poprzez platformę e-Zamówienia.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-02 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Wielobranżowy Zakład Usługowy Stanisław Kulikowski483 tys. zł1 ofertawynik →
  2. 2025wygrał(a): Elektrotech Arkadiusz Radziński458 tys. zł1 ofertawynik →
  3. 2023zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.1 ofertawynik →
  4. 2022wygrał(a): Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens3,3 mln zł5 ofertwynik →
  5. 2022zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecinek.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.