Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
424 939 zł
Umowa zawarta
9 czerwca 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 424 939 zł – 549 800 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiał40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa (modernizacja) dojazdu do pól - droga gminna nr 103333L od km 0+010,00 do km 1+000,00 w m. Zawada

Zamawiający Gmina Ostrówek (Ostrówek, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa (modernizacja) dojazdu do pól - droga gminna nr 103333L od km 0+010,00 do km…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Wartość umowy: 424 939 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina OstrówekOstrówek, Lubelskieopublikowano 11 czerwca 2026
Wartość umowy
424 939 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 maja 2026

    Termin ofert: 19 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 czerwca 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. (Lubartów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 424 939,07 zł (umowę zawarto 9 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 424 939,07 zł do 549 799,67 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrówek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019974

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ostrówek-Kolonia 32

1.5.2.)Miejscowość

Ostrówek

1.5.3.)Kod pocztowy

21-102

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ostrowek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugostrowek.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-99f0eddc-fdf3-4774-8aca-6b4e724c1ace

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa (modernizacja) dojazdu do pól - droga gminna nr 103333L od km 0+010,00 do km 1+000,00 w m. Zawada

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-99f0eddc-fdf3-4774-8aca-6b4e724c1ace

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00286180

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226987

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

595513,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach inwestycji

„Przebudowa (modernizacja) dojazdu do pól - droga gminna nr 103333L od km 0+010,00 do km 1+000,00 w m. Zawada”. 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej nr 103333L od km 0+010 do km 1+000 w m. Zawada gm. Ostrówek powiat lubartowski na dz. ew. nr 517 obręb Zawada. Przedmiotowa inwestycja znajduje w pasie drogowym drogi gminnej będącej w zarządzie Gminy Ostrówek. Przebudowywana droga przebiega przez tereny administracyjne gminy Ostrówek, powiat lubartowski, województwo lubelskie i obejmuje swoim zakresem pas drogowy drogi gminnej nr 103333L. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wykonanie w-wy wyrównawczej z mieszanki niezwiązanej kruszywa łamanego; 2) wykonanie warstwy wiążącej gr. 4cm z masy min. Bitumicznej; 3) wykonanie warstwy ścieralnej gr. 4cm z masy min. Bitumicznej; 4) wykonanie zjazdów zwykłych do działek sąsiadujących z pasem drogowym; 5) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie na rzecz i w imieniu Zamawiającego jeżeli będzie wymagane; 6) wykonawca uwzględni w wycenie wykonanie Czasowej Organizacji Ruchu. Parametry projektowanej drogi: 1) kilometraż zaprojektowanego odcinka: od km 0+010,00 do km 1+000,00; 2) klasa techniczna: D, 1x1 pas ruchu; 3) prędkość projektowa — 40 km/h; 4) projektowana szerokość jezdni: 3,50 m; 5) długość przebudowywanego odcinka: 990 m; 6) szerokość utwardzonych poboczy — 2x 0,75 m (kruszywo łamane); 7) długość utwardzonych poboczy 990 m (obustronne).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

424939,07 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

549799,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

424939,07 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

430941540

7.3.3)Ulica

Krańcowa 7

7.3.4)Miejscowość

Lubartów

7.3.5)Kod pocztowy

21-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

424939,07 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrówek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 424 939 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. (Lubartów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.