Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 448 000 zł
Umowa zawarta
2 czerwca 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 1 320 036 zł – 2 759 170 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 9,7% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w mieście Skalbmierz

Zamawiający Gmina Skalbmierz (Skalbmierz, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w mieście Skalbmierz”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Remontowo Budowlane Parlak Krzysztof. Wartość umowy: 1 448 000 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina SkalbmierzSkalbmierz, Świętokrzyskie (powiat Kazimierski →)opublikowano 11 czerwca 2026
Wartość umowy
1 448 000 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Remontowo Budowlane Parlak Krzysztof (Sępichów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 448 000,00 zł (umowę zawarto 2 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 1 320 036,00 zł do 2 759 169,80 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło termomodernizacji budynku użyteczności publicznej w Skalbmierzu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skalbmierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009863

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Tadeusza Kościuszki 1

1.5.2.)Miejscowość

Skalbmierz

1.5.3.)Kod pocztowy

28-530

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

41 35 29 085

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@skalbmierz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.skalbmierz.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/skalbmierz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w mieście Skalbmierz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-42341ca8-31e3-4525-ab0f-42fdb13d1b40

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284498

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043479/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w mieście Skalbmierz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027 Działanie 2.1 „Efektywność energetyczna – dotacje” Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, typ projektów: Budynki użyteczności publicznej

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00078248

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1813852,68 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna budynków Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w mieście Skalbmierz 1) Zakres inwestycji obejmuje

- Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, - Docieplenie stropodachu i poddasza, - Ogród wertykalny, - Instalacja centralnego ogrzewania, - Montaż powietrznej pompy ciepła, - Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 31,68 kWp oraz magazynu energii o łącznej pojemności 20,7kWh, wykonanie prac remontowych instalacji odgromowej na dachu budynku MGOK w Skalbmierzu, - Remont instalacji elektrycznej w zakresie wymiany oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED, - Remont instalacji elektrycznej w zakresie zasilania pomp ciepła, wymiany wyłącznika PWP, oraz głównej rozdzielnicy elektrycznej wraz z modułową aparaturą zabezpieczającą, - Warstwy wykończeniowe posadzki parteru po wykonaniu instalacji ogrzewania podłogowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

42511110-5 - Pompy grzewcze

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1320036,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2759169,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1448000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Remontowo Budowlane Parlak Krzysztof

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6551023744

7.3.4)Miejscowość

Sępichów

7.3.5)Kod pocztowy

28-136

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1448000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skalbmierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skalbmierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 448 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45321000-3 (Izolacja cieplna). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Remontowo Budowlane Parlak Krzysztof (Sępichów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.