Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę brutto w wysokości 220 120,00 zł. Firma ELEKTRO-INSTAL Monika P. Biskup, Borki 19, 26-080 Mniów złożyła najkorzystniejszą ofertę, zaoferowała kwotę brutto w wysokości 442.800,00 zł, co przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Oferta firmy Usługi Elektryczne Sebastian Grzegorczyk, Krajno Pierwsze 150, 26-008 Górno, podlega odrzucen

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja oświetlenia jarzeniowego na LED w pomieszczeniach segmentu E1 oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w segmencie E

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze (Chęciny, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja oświetlenia jarzeniowego na LED w pomieszczeniach segmentu E1 oraz Oddziale…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 299 865 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę brutto w wysokości 220 120,00 zł. Firma ELEKTRO-INSTAL Monika P. Biskup, Borki 19, 26-080 Mniów złożyła… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    Postępowanie dotyczyło modernizacji oświetlenia jarzeniowego na LED w segmentach E1 oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000296213

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czerwona Góra 10

1.5.2.)Miejscowość

Chęciny

1.5.3.)Kod pocztowy

26-060

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@czerwonagora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonagora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czerwonagora.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja oświetlenia jarzeniowego na LED w pomieszczeniach segmentu E1 oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w segmencie E

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1afd1438-3370-466d-be8c-ab33d0bdce60

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284300

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047726/23/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Wymiana oświetlenia jarzeniowego na LED w całym segmencie E1 oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w segmencie E

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00244748

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-0962-2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

178959,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie jest realizowane w ramach dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Umowa nr 22/D/00029/2026 z dnia 01.04.2026 r. pn. „Modernizacja infrastruktury budowlanej i instalacyjnej obiektów szpitalnych WSS w Czerwonej Górze” – Harmonogram rzeczowo-finansowy, pozycja nr 2 pn. „Modernizacja oświetlenia jarzeniowego na LED w pomieszczeniach segmentu E1 oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w segmencie E”.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera:
- załącznik od nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami”.
3. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę brutto w wysokości 220 120,00 zł. Firma ELEKTRO-INSTAL Monika P. Biskup, Borki 19, 26-080 Mniów złożyła najkorzystniejszą ofertę, zaoferowała kwotę brutto w wysokości 442.800,00 zł, co przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Oferta firmy Usługi Elektryczne Sebastian Grzegorczyk, Krajno Pierwsze 150, 26-008 Górno, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 p.z.p., ponieważ zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316000-5Instalowanie systemów oświetleniowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
299 865 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
83 428 zł407 303 zł
Rozstęp międzykwartylowy
323 876 zł
Źródło próbki
CPV 45316· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
83 428 zł
Mediana
299 865 zł
Górny kwartyl
407 303 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chęciny.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316000-5 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.