Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
298 890 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2026
Okres realizacji
do 21 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 298 890 zł – 386 533 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa budynku Przedszkola Publicznego w Tuchowie w zakresie budowy windy wewnętrznej (platformy dla osób niepełnosprawnych) na działce nr 1814/2 w Tuchowie”

Zamawiający Gmina Tuchów (Tuchów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku Przedszkola Publicznego w Tuchowie w zakresie budowy windy wewnętrznej…”, wybierając ofertę wykonawcy Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa. Wartość umowy: 298 890 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina TuchówTuchów, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 10 czerwca 2026
Wartość umowy
298 890 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 kwietnia 2026

    Termin ofert: 15 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 298 890,00 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 298 890,00 zł do 386 533,33 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 sierpnia 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło budowy windy wewnętrznej (platformy dla osób niepełnosprawnych) w Przedszkolu Publicznym w Tuchowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TUCHÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661168

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Tuchów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-170

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146525474

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@tuchow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tuchow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/tuchow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa budynku Przedszkola Publicznego w Tuchowie w zakresie budowy windy wewnętrznej (platformy dla osób niepełnosprawnych) na działce nr 1814/2 w Tuchowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b613416b-a969-4505-8986-bee246eb003e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283559

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031526/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa windy w Przedszkolu Publicznym w Tuchowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00225302

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-271-7/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dotyczące zadania pn.
„Przebudowa budynku Przedszkola Publicznego w Tuchowie w zakresie budowy windy wewnętrznej (platformy dla osób niepełnosprawnych) na działce nr 1814/2
w Tuchowie”
1.2. Dla przedmiotowego zamówienia następuje dofinansowanie inwestycji w postaci realizacji robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych na podstawie Uchwały Nr 708/26 z dnia 31 marca 2026 r. Zarządu Województwa Małopolskiego.
1.3. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
1.3.1. Roboty przygotowawcze – roboty konstrukcyjne, fundamentowe i adaptacyjne, obejmujące przygotowanie miejsca montażu windy wewnętrznej wewnątrz istniejącego budynku wraz z dostosowaniem elementów konstrukcyjnych.
1.3.2. Montaż windy wewnętrznej – instalacja windy dostosowanej do przewozu osób z niepełnosprawnościami, spełniającej wymogi dostępności (m.in. odpowiednia szerokość dźwigu i wejścia, poręcze, panel sterowania na właściwej wysokości, komunikaty głosowe, oznaczenia kontrastowe i w alfabecie Braille’a).
1.3.3. Wykonanie niezbędnych instalacji – podłączenia elektryczne, teletechniczne i systemy bezpieczeństwa (m.in. oświetlenie awaryjne, system alarmowy, łączność z portiernią/obsługą).
1.3.4. Dostosowanie komunikacji poziomej i pionowej w obrębie obsługi windy – wykonanie dojść do windy, wyrównanie poziomów, poszerzenie przejść, montaż elementów antypoślizgowych oraz dostosowanie drzwi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
1.3.5. Prace wykończeniowe – uzupełnienie okładzin ściennych i podłogowych, obróbek oraz elementów estetycznych po zakończeniu montażu windy i prac budowlanych.
1.3.6. Przystosowanie oznakowania i informacji – instalacja tablic informacyjnych w formie czytelnej i kontrastowej, oznaczenia poziomów oraz elementów ułatwiających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością wzroku.
1.3.7. Wykonanie i montaż tablicy informacyjnej dot. realizacji projektu.
1.4. Realizacja powyższych prac zapewni likwidację barier architektonicznych w budynku przedszkola i umożliwi swobodne korzystanie z obiektu wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich poziomu sprawności.
1.5. Szczegółowy przedmiot zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został określony w załącznikach do SWZ:

1.5.1. Opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4 do SWZ.
1.5.2. Dokumentacji projektowej - załącznik nr 6 do SWZ.
1.5.3. Przedmiarze robót - załącznik nr 7 do SWZ.
1.5.4. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

42416100-6 - Windy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

298890,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

386533,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

298890,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5252720357

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

298890,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42416100-6Windy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 702 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 313 zł354 375 zł
Rozstęp międzykwartylowy
146 062 zł
Źródło próbki
CPV 42416100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
208 313 zł
Mediana
250 702 zł
Górny kwartyl
354 375 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tuchów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tuchów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 298 890 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42416100-6 (Windy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.