Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
441 174 zł
Umowa zawarta
5 czerwca 2026
Okres realizacji
do 20 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 441 174 zł – 811 820 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego jezdni na terenie miasta Bytomia w 2026r.

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego jezdni na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy MK DROGI Michał Kołodziejczyk. Wartość umowy: 441 174 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w BytomiuBytom, Śląskieopublikowano 9 czerwca 2026
Wartość umowy
441 174 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 kwietnia 2026

    Termin ofert: 20 kwietnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, w tym jedna (firma Budimex SA) została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ w zakresie terminu realizacji.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MK DROGI Michał Kołodziejczyk (Żarki Letnisko), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 441 174,34 zł (umowę zawarto 5 czerwca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 441 174,34 zł do 811 819,93 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.3.)Oddział zamawiającego

MZDIM Bytom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240136989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Smolenia 35

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-902

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,228100,b6ba83ddc05ec647bdf05890c439804d.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego jezdni na terenie miasta Bytomia w 2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-112a9867-b698-49ca-ac7e-3ef468f2d326

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00281706

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034354/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego jezdni na terenie miasta Bytomia w 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184125

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DNP.260.12.2026.TP2.RB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego odblaskowego jezdni farbą rozpuszczalnikową oraz oznakowania grubowarstwowego masami chemoutwardzalnymi z zastosowaniem mikrokuli na terenie miasta Bytomia w 2026r. z możliwością zastosowania opcji.

2. Przedmiot zamówienia zakresu podstawowego i zakresu opcjonalnego obejmuje następujące rodzaje robót:
1) odnowienie istniejącego oznakowania cienkowarstwowego ciągów drogowych, oddzielnych skrzyżowań, miejsc przejść dla pieszych, stanowisk postojowych itp. wg wskazań Zamawiającego,
2) wprowadzenie zamiany istniejącego oznakowania poziomego cienkowarstwowego na oznakowanie poziome grubowarstwowe (linie segregacyjne, krawędziowe, znaki uzupełniające, strzałki, linie i znaki poprzeczne w tym m.in. przejścia dla pieszych
w kolorystyce biało-czerwonej wraz z dodatkowymi czerwonymi pasami (obwiedniami) wzdłuż dłuższych krawędzi przejścia o szerokości 25cm lub 50cm (po obu stronach przejścia),
3) wykonanie nowego oznakowania poziomego zgodnie z przekazywanymi przez Zamawiającego projektami organizacji ruchu,
4) odtwarzanie fragmentaryczne brakujących znaków poziomych usuniętych w trakcie prowadzonych remontów cząstkowych jezdni,
5) wykonanie oznakowania powierzchni stanowisk postojowych w kolorze niebieskim, żółtym lub zielonym,
6) wykonanie oznakowania w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych w kolorze czerwonym,
7) wykonanie oznakowania tymczasowego w kolorze żółtym,
8) usuwanie oznakowania poziomego z jezdni poprzez frezowanie lub śrutowanie,
9) zamalowanie elementów oznakowania w kolorze szarym,
10) układanie kolorowych piktogramów termoplastycznych:
 znaków ostrzegawczych A o wymiarach: podstawa a=1,4m i wysokości h=2,5m,
 znaków zakazu B o wymiarach: oś mała a=1,6m i oś duża b=3,2m,
 znaków B-43 „30” lub „40” termoplastycznych o wymiarach 1,4 x 1,4m.
11) montaż punktowych elementów odblaskowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

441174,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

811819,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

441174,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MK DROGI Michał Kołodziejczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5771948403

7.3.3)Ulica

ul. Słoneczna 2B

7.3.4)Miejscowość

Żarki Letnisko

7.3.5)Kod pocztowy

42-311

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

441174,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
636 330 zł
Próbka: 862 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 041 zł1 621 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 316 552 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 041 zł
Mediana
636 330 zł
Górny kwartyl
1 621 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 441 174 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MK DROGI Michał Kołodziejczyk (Żarki Letnisko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.