Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA· Włoszczowamała firma
Wartość umowy
461 765 zł
Umowa zawarta
3 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 461 765 zł – 832 531 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 3921E Przedbórz-Skotniki- Jaksonek-Radonia-Błogie Szlacheckie na długości 448,5 m - etap III”

Zamawiający Gmina Aleksandrów (Aleksandrów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 3921E Przedbórz-Skotniki- Jaksonek-Radonia-Błogie…”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Wartość umowy: 461 765 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina AleksandrówAleksandrów, Łódzkieopublikowano 9 czerwca 2026
Wartość umowy
461 765 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Włoszczowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 461 765,37 zł (umowę zawarto 3 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 461 765,37 zł do 832 530,97 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Aleksandrów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648072

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleksandrów 39B

1.5.2.)Miejscowość

Aleksandrów

1.5.3.)Kod pocztowy

26-337

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gmina-aleksandrow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.aleksandrow.bip.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e81038a3-7bdc-4fd7-8c4c-d5593092479f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 3921E Przedbórz-Skotniki- Jaksonek-Radonia-Błogie Szlacheckie na długości 448,5 m - etap III”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e81038a3-7bdc-4fd7-8c4c-d5593092479f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024984/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa drogi powiatowej Nr3921E Przedbórz-Skotniki-Jaksonek-Radonia-Błogie Szlacheckie na długości 448,5 m - etap III

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203303

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na realizacji zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 3921E Przedbórz-Skotniki- Jaksonek-Radonia-Błogie Szlacheckie na długości 448,5 m - etap III”. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przebudowy istniejącej drogi powiatowej, obejmująca poszerzenie istniejącej jezdni oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni i poboczy gruntowych. Zakres robót obejmuje odcinek drogi o długości 448,5 m od km 32+405 do km 32+853,5. Cały zakres projektowanych robót mieści się w granicach istniejącego pasa drogowego tj. działki o numerze ewidencyjnym 205 obręb Jaksonek. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia wykonany był z materiałów Wykonawcy.
Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w załączniku do SWZ, tj.: Dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 11, Przedmiarze robót stanowiącym Załącznik nr 12 do SWZ, Projekt Stałej Organizacji Ruchu stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ oraz Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiącej Załącznik nr 14 do SWZ (dalej: „STWiOR”).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

461765,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

832530,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

461765,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 260685380

7.3.3)Ulica

ul. Przedborska 84

7.3.4)Miejscowość

Włoszczowa

7.3.5)Kod pocztowy

29-100

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowa z gruntu stabilizowanego, podbudowa z kruszywa, roboty wykończeniowe i towarzyszące

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

461765,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Aleksandrów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Aleksandrów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 461 765 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Włoszczowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.