Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie całodobowo usług opiekuńczych i bytowych w Rodzinnym Domu Pomocy dla maksymalnie 8 osób wymagających wsparcia z powodu wieku lub niepełnosprawności

Zamawiający Gmina Pniewy Centrum Usług Społecznych (Pniewy, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie całodobowo usług opiekuńczych i bytowych w Rodzinnym Domu Pomocy dla…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 255 870 zł
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA PNIEWY CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 630174614

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wolnośći 1

1.4.2.)Miejscowość

Pniewy

1.4.3.)Kod pocztowy

62-045

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.7.)Numer telefonu

61 29 10 756

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

cus@cuspniewy.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cuspniewy.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c8535e9-dde3-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278988

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00184425

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie całodobowo usług opiekuńczych i bytowych w Rodzinnym Domu Pomocy dla maksymalnie 8 osób wymagających wsparcia z powodu wieku lub niepełnosprawności

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie dotyczy świadczenia usług opiekuńczych realizowanych w Rodzinnym Domu Pomocy w Pniewach przy ul. Wolności 2 , do którego Wykonawca będzie posiadał umowę użyczenia zawartą z Gminą Pniewy na czas prowadzenia Rodzinnego Domu Pomocy przeznaczonym dla nie mniej niż trzech i nie więcej niż ośmiu zamieszkujących wspólnie osób wymagających z powodu wieku lub niepełnosprawności wsparcia w tej formie - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 31 maja 2012r. w sprawie rodzinnych domów pomocy ( Dz.U. z 2012 r. poz. 719) oraz Programem Rozwoju Rodzinnych Domów Pomocy -edycja 2023 ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej .

1. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić osobom przebywającym w RDP :
1) całodobową opiekę dostosowaną do ich sprawności psychofizycznej ;
2) udostępnieni osobom przebywającym w domu informacje o przysługujących im prawach, w tym o prawie do wnoszenia skarg, przez umieszczenie tej informacji w widocznym, ogólnie dostępnym miejscu;
3) umożliwi dostęp z usług terapeutycznych rehabilitacyjnych oraz udział w aktywizacji
społecznej;
4)) zapewni osobom spokrewnionym lub innym osobom bliskim niespokrewnionym możliwość swobodnego kontaktu z osobą przebywającą w rodzinnym domu pomocy.
5) zapewni wyżywienie w tym:
a) co najmniej 3 posiłki dziennie, w tym posiłki dietetyczne - zgodnie ze wskazaniem
lekarza w tym w formie cateringu,
b) przerwę między posiłkami nie krótszą niż 4 godziny, przy czym
c) ostatni posiłek nie wcześniej niż o godzinie 18.,
d) dostępność do drobnych posiłków i napojów między posiłkami, o których mowa w
lit. a,
d) możliwość spożywania posiłków w pokoju mieszkalnym, a w razie potrzeby –
karmienie.
6) zapewni utrzymanie czystości w tym:
a) środki higieny osobistej, środki czystości, przybory toaletowe i inne przedmioty
niezbędne do higieny osobistej,
b) sprzątanie pomieszczeń w miarę potrzeby, nie rzadziej niż raz dziennie.
7) zapewni w zakresie usług opiekuńczych:
a) pomoc w myciu, kąpaniu i ubieraniu w zależności od potrzeb;
b) pomoc w przyjmowaniu leków;
c) opiekę higieniczną, w tym pomoc w korzystaniu ze świadczeń
zdrowotnych oraz w zakupie niezbędnych leków zaleconych przez lekarza;
d) organizowanie czasu wolnego;
e) czynny udział w codziennym życiu rodzinnym;
f) niezbędną pomoc w załatwianiu spraw osobistych;
g) organizowanie świąt i uroczystości;
h) możliwość odbywania praktyk religijnych;
i) pomoc w zakupie odzieży i obuwia oraz niezbędnych artykułów osobistego użytku.
8) Zakres usług opiekuńczych powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby korzystającej z RDP i uwzględniać poziom samodzielności tej osoby.
9) Przyjęcia do RDP osób kierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pniewach na podstawie decyzji administracyjnej wydanej z upoważnienia Burmistrza Gminy Pniewy.

3.9.)Główny kod CPV

85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2023-06-01 do 2026-05-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Aleksander Gawroński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9720464100

4.3.3.)Ulica

ul. Wierzbowa 133/1

4.3.4.)Miejscowość

Wysogotowo

4.3.5.)Kod pocztowy

62-081

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1872200 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00282632/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1835453,41 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311000-2Usługi opieki społecznej obejmujące…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
255 870 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
164 036 zł648 227 zł
Rozstęp międzykwartylowy
484 192 zł
Źródło próbki
CPV 85311000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
164 036 zł
Mediana
255 870 zł
Górny kwartyl
648 227 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pniewy Centrum Usług Społecznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pniewy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85311000-2 (Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.