Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 882 812 zł
Umowa zawarta
8 czerwca 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 882 812 zł – 2 125 510 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku magazynowego w miejscowości Chłopice na potrzeby magazynu do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach Programu OLiOC na lata 2025-2026

Zamawiający Gmina Chłopice (Chłopice, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku magazynowego w miejscowości Chłopice na potrzeby magazynu do…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski. Wartość umowy: 1 882 812 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ChłopiceChłopice, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 8 czerwca 2026
Wartość umowy
1 882 812 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 kwietnia 2026

    Termin ofert: 11 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski (Jarosław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość wybranej oferty jest zbliżona do szacunkowej wartości zamówienia (1 882 812,12 zł).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 882 812,12 zł do 2 125 510,37 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHŁOPICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900507

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chłopice 149A

1.5.2.)Miejscowość

Chłopice

1.5.3.)Kod pocztowy

37-561

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@chlopice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.chlopice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b04b3ae-ae33-42f2-ba05-e8bdea17c74b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku magazynowego w miejscowości Chłopice na potrzeby magazynu do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach Programu OLiOC na lata 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b04b3ae-ae33-42f2-ba05-e8bdea17c74b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278779

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065584/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa budynku magazynowego w m. Chłopice w ramach Programu OLiOC na lata 2025 - 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214575

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zadania inwestycyjnego: Przebudowa budynku magazynowego w miejscowości Chłopice na potrzeby magazynu do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 - 2026. Inwestycja zakłada w ramach przedmiotu zamówienia realizację robót budowlanych zgodnie z pozwoleniem na budowę oraz dokumentacją projektową. Roboty budowlane związane z realizacją inwestycji obejmują w szczególności: wykonanie pokrycia dachu z płyt warstwowych, wykonanie ścian zewnętrznych z płyt warstwowych, docieplenie ściany wewnętrznej, wykonanie nowych podłoży i posadzek, montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, utwardzenie terenu, wykonanie ogrodzenia, instalacje wodociągowe i kanalizacyjne oraz instalacje elektryczne i niskoprądowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45223820-0 - Gotowe elementy i części składowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1882812,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2125510,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1882812,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7921342897

7.3.4)Miejscowość

Jarosław

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1882812,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chłopice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chłopice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 882 812 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Budowlane ROMEX Roman Zawitkowski (Jarosław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.