Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
397 531 zł
Umowa zawarta
5 czerwca 2026
Okres realizacji
do 12 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług przygotowywania, dostaw i dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów szpitala

Zamawiający Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikolaja Kopernika w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług przygotowywania, dostaw i dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów…”, wybierając ofertę wykonawcy Impel Catering Sp. z o.o. Wartość umowy: 397 531 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
397 531 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Impel Catering Sp. z o.o. (Wrocław).

  • 2

    UmowaSzacowana wartość zamówienia na usługi żywienia pacjentów wynosi 397 530,71 zł, wynik ogłoszenia nie podaje jednak wartości wybranej oferty ani nazwy wykonawcy.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 12 lipca 2026 r..

  • 5

    Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki bez konkurencji ofert, co oznacza, że nie przeprowadzano porównania cen ani jakości z innymi wykonawcami.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikolaja Kopernika w Toruniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 870252274

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Batorego 17/19

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@med.torun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.med.torun.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c53b98e-3cd4-41f2-bb5f-bfa297f58639

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług przygotowywania, dostaw i dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów szpitala

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c53b98e-3cd4-41f2-bb5f-bfa297f58639

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277501

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025354/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Świadczenie usług przygotowywania, dostaw i dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów szpitala

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00269482

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie faktyczne i prawne znajduje się na końcu postępowania

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SSM.DZP.200.134.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przygotowywania, dostaw i dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

4.5.3.)Główny kod CPV

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

397530,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

397530,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

397530,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Impel Catering Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8942598912

7.3.3)Ulica

Antoniego Słonimskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-304

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

397530,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-12

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

zasadnienie: Zachodzą przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, ponieważ:
- zamówienie jest udzielane dotychczasowemu wykonawcy usług, który realizował zamówienie podstawowe,
- zamówienie zostaje udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia (zawarcia umowy) zamówienia podstawowego.,
- nowe zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług i jest w pełni zgodne z przedmiotem zamówienia
podstawowego,
- możliwość udzielenia tego zamówienia została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego,
- całkowita wartość zamówienia powtórzeniowego została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia
podstawowego (zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy Pzp),
Warunki przedmiotu zamówienia, w tym opis przedmiotu, kryteria oceny ofert oraz istotne postanowienia umowy pozostają
bez zmian. Udzielenie zamówienia jest niezbędne dla zachowania ciągłości realizacji usługi całodziennego żywienia
pacjentów szpitala.
Uzasadnienie wyboru wykonawcy: Wykonawca jest podmiotem dotychczas realizującym zamówienie podstawowe.
Spełniona została zatem przesłanka z art. 214 ust. 1 pkt 7 PZ, która uprawnia do skierowania zaproszenia do negocjacji
wyłącznie do tego podmiotu. Wybór Wykonawcy zaproszonego do negocjacji wynika bezpośrednio z konieczności
zapewnienia bezwzględnej ciągłości i bezpieczeństwa przygotowywania oraz dostaw posiłków dla pacjentów. Wykonawca
posiada pełną, sprawdzoną znajomość specyfikacji przygotowywania diet zgodnych z obowiązującymi standardami i
przepisami prawnymi, a także topografii i logistyki obiektów Szpitala. Na obecną chwilę powierzenie tych usług nowemu
podmiotowi niosłoby za sobą wysokie ryzyko organizacyjne oraz opóźnienia w dystrybucji posiłków na oddziałach
wynikające z konieczności przechodzenia okresu wdrożeniowego. Wybór tego Wykonawcy, jako podmiotu rzetelnie
realizującego zamówienie podstawowe, gwarantuje stabilność operacyjną placówki medycznej oraz efektywność
ekonomiczną realizacji zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55322000-3Usługi gotowania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikolaja Kopernika w Toruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 397 531 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55322000-3 (Usługi gotowania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Impel Catering Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.