ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywna dostawa papieru dla Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i podległych jej jednostek

Zamawiający Prokuratura Okręgowa w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa papieru dla Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i podległych jej jednostek”. Termin składania ofert minął 15 czerwca 2026, 12:00. Wadium: 3500 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Prokuratura Okręgowa w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 5 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
3500 zł
Termin składania ofert
15 czerwca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    05 czerwca 2026

    Termin ofert: 15 czerwca 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    13 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy realizowane są na podstawie zamówień składanych maksymalnie raz na 2 miesiące, przesyłanych e-mailem w dni robocze (7:30–15:00). Wykonawca musi dostarczyć papier we wskazane lokalizacje (załącznik nr 3) we własnym zakresie (w tym wnieść do pomieszczeń i przekazać upoważnionej osobie) w terminie maksymalnie [brakuje liczby] dni roboczych od złożenia zamówienia, z obowiązkiem telefonicznego powiadomienia o terminie dostawy. Za zamówienia objęte opcją termin skraca się do 10 dni roboczych od zawiadomienia.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 2

    ZakresZamawiający zastrzega prawo opcji do 40% wartości zamówienia podstawowego, z cenami jednostkowymi identycznymi jak w umowie głównej i niezmiennymi przez cały okres realizacji. Termin dostawy dla opcji: max 10 dni roboczych od zawiadomienia, z możliwością wielokrotnego skorzystania i przedłużenia umowy o max 3 miesiące w celu wyczerpania kwoty

    Źródło: Specyfikacja warunków zamówienia
  • 3

    ZakresPrzedmiotem jest sukcesywna dostawa papieru kserograficznego (CPV 30197644-2) dla Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i 11 podległych jej jednostek (w tym prokuratur rejonowych), z obowiązkiem dostaw do każdej lokalizacji osobno, bez możliwości zbiorczego adresowania przesyłek pod jeden adres centralny.

  • 4

    ZakresZamówienie obejmuje wyłącznie składanie ofert i komunikację przez platformę eZamówienia (https://ezamowienia.gov.pl), bez alternatywnych kanałów (poczta, osobiście).

  • 5

    ZakresOferty składane wyłącznie elektronicznie przez platformę https://ezamowienia.gov.pl, bez możliwości złożenia ofert częściowych, wariantowych lub katalogów elektronicznych. Negocjacje dotyczyć będą tylko kryteriów oceny ofert (cena, ewentualne dodatkowe parametry z zaproszenia), z zachowaniem poufności i bez zmiany SWZ

    Źródło: Specyfikacja warunków zamówienia
  • 6

    ZakresCeny jednostkowe papieru są stałe przez cały okres umowy (w tym dla dostaw opcjonalnych). Zamawiający może wielokrotnie korzystać z prawa opcji, ale nie ponosi odpowiedzialności za niewykorzystanie pełnego limitu, wykonawcy nie przysługują roszczenia za niezrealizowane dostawy opcjonalne.

    Źródło: Załączniki do SWZ
  • 7

    ZakresZamawiający zastrzega, że dostawy muszą być realizowane w terminach i ilościach określonych w zamówieniach sukcesywnych, z karami umownymi za opóźnienia (szczegóły w SIWZ).

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000000394

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Solna 10

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-736

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.popoz@prokuratura.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.poznan.po.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa papieru dla Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i podległych jej jednostek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dfe416d0-1636-48f6-a1cb-9470fdb5050f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277275

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00138304/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Sukcesywna dostawa papieru

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dfe416d0-1636-48f6-a1cb-9470fdb5050f

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
2. Komunikacja w postępowaniu, sposób sporządzenia podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń prowadzona jest zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. (Dz.U. z 2020r. poz. 2452).
3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
4. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
8. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
9. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
10. W zakładce „Komunikacja” wiadomości podzielone są na wątki dotyczące ich rodzajów oraz nadawców/adresatów. Każdą wiadomość można wyeksportować do pliku pdf (Pobierz PDF). Na wiadomość można również odpowiedzieć bezpośrednio z widoku odczytanej wiadomości (przycisk „Odpowiedz”).
11. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
12. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
13. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”
14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi.popoz@prokuratura.gov.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
15. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w sposób inny niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w niniejszej SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

3032-7.261.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa papieru.
Papier A4 do urządzeń- 15700 ryz
Pakier pakowy - 600 arkuszy
2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

30197644-2 - Papier kserograficzny

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia w zakresie przysługującemu Zamawiającemu prawu opcji może obejmować wszystkie pozycje określone w załączniku nr 2 Formularz cenowy do wysokości 40% wartości zamówienia podstawowego.
15. Zamawiający przewiduje dostawę papieru w ramach prawa opcji, w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na papier. Zamawiający wskaże ilość zamawianego asortymentu w zamówieniu. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części.. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający może skorzystać wielokrotnie z prawa opcji w czasie trwania umowy. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 10 dni roboczych od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy.
16. Zamawiający korzystając z prawa opcji o którym mowa w art. 441 ust 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminów obowiązywania Umowy określonych w § 3 ust. 1 Projektu umowy (opcja czasowa) w przypadku niezrealizowania pełnej wartości umowy.
17. Zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia okresu trwania umowy do momentu wyczerpania kwoty umownej, jednak nie dłużej niż o kolejne 3 miesiące.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

3 500,00 zł ( słownie trzy tysiące pięćset złotych)

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy określone we wzorze umowy - załacznik nr 6.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-15 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-15 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-14

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30197644-2Papier kserograficzny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.06.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Tak. Wadium określono na 3500 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30197644-2 (Papier kserograficzny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.