AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa materiałów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

Zamawiający Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa materiałów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 287 878 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 09:00
7d 1h
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy przedmiotu zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, a dostawa ma być wykonana na koszt i ryzyko Wykonawcy wraz z transportem, ubezpieczeniem, zapakowaniem i rozładunkiem w siedzibie przy ul. Ułanów 9a w Krakowie.

    Źródło: SWZ
  • 2

    TerminTermin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 15 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, a dostawy mają następować w dzień roboczy w godzinach od 8:00 do 14:00.

    Źródło: SWZ
  • 3

    RyzykoGwarancja jakości za wady przedmiotu zamówienia została określona we wzorze umowy, a cena oferty musi uwzględniać wszystkie koszty realizacji, w tym transport, ubezpieczenie, opakowanie i wniesienie do wskazanego pomieszczenia.

    Źródło: SWZ
  • 4

    RyzykoZamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ realizacja przez jednego Wykonawcę ma ograniczyć obciążenia organizacyjne i administracyjne oraz ułatwić koordynację dostaw, przy czym Zamawiający wprost dopuszcza rozwiązania równoważne o parametrach nie gorszych od wskazanych w SWZ i załącznikach.

    Źródło: SWZ
  • 5

    ZakresWszystkie materiały biurowe mają być nowe, niepowystawowe, nieużywane, pełnowartościowe, kompletne, sprawne technicznie, pozbawione wad prawnych i dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

    Źródło: SWZ
  • 6

    ZakresNa wezwanie najwyżej ocenionego wykonawcy zamawiający bada brak przynależności do tej samej grupy kapitałowej.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,3 ofert na postępowanie przy 68 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000553621

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ułanów 9a

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-450

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl10@mcoo.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.mcoo.krakow.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiałów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51286c21-32fb-452b-9728-ffd575220e01

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418246

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044265/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Dostawa materiałów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-51286c21-32fb-452b-9728-ffd575220e01

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

3.6.1.) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu:
3.6.1.1.) Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl;
3.6.1.2.) poczty elektronicznej - adres e-mail: zampubl10@mcoo.krakow.pl;
3.6.2.) Dotyczy pkt. 3.5.): Podano adres strony internetowej służącej do elektronicznego składania ofert;
3.6.3.) Szczegółowe informacje zawiera rozdz. IX SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający realizuje wynikający z RODO obowiązek informacyjny w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

MCOO/ZP/R/7/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów biurowych dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

4.2.6.)Główny kod CPV

30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30197644-2 - Papier kserograficzny

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy przedmiotu zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona:
- oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
5.11.1.)Dokumenty i oświadczenia załączane do oferty razem z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, zawartym na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ

5.11.1.1.) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru - w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; Uwaga: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 5.11.1.2.) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 5.11.1.1.); Uwaga: Zapis pkt. 5.11.1.2.) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Dotyczy wymagań nie wykazanych w pozostałej części ogłoszenia:
- W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy PZP, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Określono w załączniku nr 3 do SWZ (wzór umowy).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Dotyczy pkt. 4.2.10.): Uzupełnienie informacji:
Termin realizacji zamówienia: maksymalnie 15 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30190000-7Różny sprzęt i artykuły biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
287 878 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 257 zł408 035 zł
Rozstęp międzykwartylowy
249 777 zł
Źródło próbki
CPV 30190000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 257 zł
Mediana
287 878 zł
Górny kwartyl
408 035 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30190000-7 (Różny sprzęt i artykuły biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.