Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
2626 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 15.3.1. Część I - Świadczenie tłumaczenia pisemnego dla uczestników projektu
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Część 25.3.2. Część II - Świadczenie usługi tłumaczenia strony internetowej MOPS w Łodzi
    Wartość umowy
    2626 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia (D)30%Zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością (S)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi tłumaczenia na potrzeby Zamawiającego w ramach projektu: „Razom–wsparcie integracji obywateli państw trzecich” realizowanego w ramach programu FE dla Łódzkiego 2021-2027

Zamawiający Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Świadczenie usługi tłumaczenia na potrzeby Zamawiającego w ramach projektu:…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 2626 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Urząd Miasta ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 5 czerwca 2026
Łączna wartość umów
2626 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 kwietnia 2026

    Termin ofert: 10 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    05 czerwca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 2 626,40 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057632

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Piotrkowska 104

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-926

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uml.lodz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2188ea78-3f6a-4e00-bb0a-402c751f9b03

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi tłumaczenia na potrzeby Zamawiającego w ramach projektu: „Razom–wsparcie integracji obywateli państw trzecich” realizowanego w ramach programu FE dla Łódzkiego 2021-2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2188ea78-3f6a-4e00-bb0a-402c751f9b03

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277223

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003566/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.120 usługa tłumaczenia pisemnego w ramach projektu „Razom – wsparcie integracji obywateli państw trzecich”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Razom – wsparcie integracji obywateli państw trzecich” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00183914

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOM-WZP-IV.271.32.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

58833,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.3.1. Część I - Świadczenie tłumaczenia pisemnego dla uczestników projektu

4.5.3.)Główny kod CPV

79530000-8 - Usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych

4.5.5.)Wartość części

55368,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.3.2. Część II - Świadczenie usługi tłumaczenia strony internetowej MOPS w Łodzi.

4.5.3.)Główny kod CPV

79530000-8 - Usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych

4.5.5.)Wartość części

3465,55 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu termin składania ofert upłynął w dniu 10 kwietnia 2026 r. o godzinie 10:00. W tym terminie nie została złożona żadna oferta na część I - Świadczenie tłumaczenia pisemnego dla uczestników projektu.
W związku z powyższym zaistniała przesłanka unieważnienia postępowania jak wyżej.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2626,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2626,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2626,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Vita Tereshchuk Linguists Connect

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8992971626

7.3.3)Ulica

ul. Szybka 1f/17

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Olena Spaskina
Opolska 73, 52-010 Wrocław
Wykonywanie tłumaczenia pisemnego strony internetowej MOPS w Łodzi z języka polskiego na język ukraiński

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2626,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 11

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.ZAMAWIAJĄCY

Miasto Łódź – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Kilińskiego 102/102A 90-012 Łódź Objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi ul. ks. Ignacego Skorupki 21 90-532 Łódź

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79530000-8Usługi w zakresie tłumaczeń pisemny…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2626 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79530000-8 (Usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Vita Tereshchuk Linguists Connect (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.